Connect with us

Gündem

Başkan adayı Kanye West, seçim kampanyası için 6 milyon dolar harcadı

Kasım ayında ABD’de gerçekleşecek olan başkanlık seçiminde, Donald Trump ve Joe Biden’a karşı bağımsız aday olan Kanye West’in 19 Temmuz’da başlayan seçim kampanyası için kendi bütçesinden yaklaşık 6 milyon dolar harcadığı belirtildi.

Published

on

By

ABD’de başkanlık yarışına katılan ünlü rapçi Kanye West seçim kampanyası için kişisel hesabından 6 milyon dolar kullandı.

Federal Seçim Komisyonu’na yapılan mali başvurular, West’in 19 Temmuz’da başlayan kampanyası için kişisel olarak yaklaşık 6.8 milyon dolar kullandığını gösteriyor.

İngiliz Daily Mail’ın haberine göre komisyon verileri West’in kampanyaya dışarıdan katkı olarak yaklaşık 11 bin dolar aldığını gösteriyor. Kampanya harcamalarının çoğunun, yani yaklaşık 4,4 milyon dolar tutarındaki bölümünün West’i ülke çapında oy pusulalarına sokmaya çalışmak için harcandığı belirtildi.

2016’dan bu yana Donald Trump’a verdiği destekle sık sık gündeme gelen ABD’li rapçi Kanye West temmuz ayı başında ABD başkanlık yarışında aday olacağını duyurmuştu. West’e ilk desteklerden biri Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan gelmişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar