Connect with us

Dünya

Bebek büyüklüğündeki kurbağa hayrete düşürdü

Pasifik’teki Solomon Adaları’nda yaşayan bir köylünün yakaladığı insan bebeği büyüklüğündeki kurbağayı görenler hayrete düştü.

Published

on

By

Pasifik’teki Solomon Adaları’nda yaşayan bir köylünün yakaladığı insan bebeği büyüklüğündeki kurbağayı görenler hayrete düştü. Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu belirtilen bu tür, sosyal medyada da büyük ilgi uyandırdı.
Honiara’da oturan Jimmy Hugo yakaladığı dev kurbağanın fotoğrafını Facebook hesabından paylaştı. Görenlerin ağzını açık bırakan ve neredeyse bir bebek büyüklüğünde olan “çalı tavuğu” kurbağasına sosyal medyada yoğun ilgi gösterildi.

Fotoğrafı Facebook’ta paylaşan Hugo, “İlk başta sadece birkaç kişinin göreceğini düşündüm ve sonra birden çok sayıda insanın yorum yaptığını, şaşırdığını gördüm ve insanların resme nasıl tepki verdiklerini görünce çok şaşırdım.” dedi.

“ÇALI TAVUĞU” NEDİR?

Solomon Adaları ve Papua Yeni Gine’de yaşayanlar “çalı tavuklarını” geleneksel olarak etleri için avlıyor. Avlanmadan ziyade yaşam alanı kaybı, bu tıknaz kurbağalar için birincil tehdit olarak görülüyor.

Solomon Adaları biyoloğu Patrick Pikacha, bu türün dünyadaki en büyük kurbağalardan biri olduğunu ve Bismarck Takımadalarındaki Yeni Britanya’dan Solomon Adaları’na kadar bulunduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük kurbağaları ise 36 santimetre uzunluğa kadar büyüdüğü bilinen Kamerun’un Afrika Goliath kurbağalarıdır.

Kaynak: Haber Global

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar