Connect with us

Dünya

Beden dili uzmanı, Prens Philip’in cenazesini değerlendirdi: “İçlerinde en canlısı Kraliçe Elizabeth’ti”

Prens Harry ve Prens William da törende uzun süredir ilk kez bir arada görüldü

Published

on

By

Beden dili uzmanı Judi James, Prens Philip’in cenazesinde yer alan Kraliyet ailesi üyelerinin davranışlarını kitap gibi okuyabileceğini söyledi.

Page Six’in haberine göre James, Kraliçe II. Elizabeth’in kiliseden içeri girmeye dair tereddütlerine dayanarak “güvenceye” ihtiyacı olduğunu düşündüğünü belirtti. Kraliçe, koronavirüs önlemleri nedeniyle şapelde tek başına oturmuştu.

James şu ifadeleri kullandı:

“Törenin en unutulmaz anları Kraliçe’ye aitti, izole biçimde oturduğu şapelde başını çok aşağı eğmişti. Yüzü şapkasıyla tamamen kapatılmıştı. Şapele girmeden önce durup arkasını döndüğü bir an vardı ve sanki tek başına içeri giremeyecekmiş gibi inanılmaz derecede dokunaklı görünüyordu. Kendisine eşlik edenlerin arkasında olduğuna dair güvence için dönmüş gibiydi.”

Beden dili uzmanına göre yas tutarken bile Kraliçe Elizabeth törendeki “en canlı Kraliyet ailesi üyesiydi”.  Nedimesiyle ve şapelin girişindeki piskoposla fazlasıyla canlı biçimde konuştu.

Öte yandan Prens Charles törendeki en duygusal kişi gibi görünüyordu. James, Prens Charles’ın kederini en açık biçimde gösteren Kraliyet üyesi olduğunu söyledi.

Prens Charles’ın oğulları Prens Harry ve Prens William ise Sussex Dükü’nün ABD’ye taşınmasından bu yana ilk kez yan yana görüldü. Beden dili uzmanı Prens Harry’nin şapele doğru yürürken bir tür “gösteriş” hissi yaydığını ancak bunun bir noktada kaybolduğunu belirtti.

James, Harry’nin gerginliğini bastırdığını ima eden birkaç kendini rahatlatma haraketi yaptığını söyledi.

Kaynak: Independent Türkçe, Page Six, Daily Mail

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar