Connect with us

İngiltere

Belediye Başkanı ısrar ediyor! Londra cuma günü yüksek risk kademsine geçiyor…

“Orta” dan “yüksek” kademeye geçmek Londralıların barlar ve restoranlar da dahil olmak üzere kapalı alanlarda diğer hane halklarıyla buluşmasını da engelleyecek.

Published

on

By

Yarın Londra, dokuz milyon kişinin birbirlerini ziyaret etmesini yasaklayarak kademe 2 yerel tecrit altına girebilir.

Belediye Başkanı Sadiq Khan , Ortak Biyogüvenlik Merkezi’nin  yaptığı toplantı sonrasında başkentin sağlık şeflerine böyle bir hareket hakkında bilgi verdi. Ayrıca Başbakanlığı destek olmaya çağırıdı.

“Orta” dan “yüksek” riskli bölgeye geçmek Londralıların barlar ve restoranlar da dahil olmak üzere kapalı alanlarda diğer hane halklarıyla karışmasını yasaklayacak. Londra Belediye Başkanı, işletmeler için verilen hükümler, savunmasız Londralılar için destek ve şehrin eşiğinde uyarıldıktan sonra kendi kendini izole edenler de dahil olmak üzere başkentteki çabaları test etme ve izleme çabaları konusunda netlik istedi. Toplantıya Sağlık Bakanı Matt Hancock ve Baş Tıp Sorumlusu Chris Whitty başkanlık etti. Cuma günü kararın açıklanması bekleniyor.

Johnson’a yazdığı bir mektupta Londra Belediye Başkanı Khan, Londra’daki enfeksiyon oranı 100.000’de 100 vakaya hızla yaklaşırken, başkentin bu hafta  2. kademe uyarı seviyesine geçmesi gerektiğini iletti. Hafta sonu Londralılaın eve kapanması muhtemel görünüyor…

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar