Connect with us

Dünya

Bill Gates’in ‘kadın çalışanıyla ilişkisi olduğu’ iddia edildi: Yönetim kurulundan istifasına karar verildi

Microsoft yönetim kurulunun, şirketin kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates’in şirket çalışanı bir kadınla ilişki yaşadığı gerekçesiyle yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi gerektiği yönünde bir karar aldığı iddia edildi.

Published

on

Microsoft Corp. yönetim kurulu üyeleri, hakkında 2020 yılında başlatılan bir soruşturmanın devam etmesi nedeniyle Bill Gates’iin yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi gerektiğine karar verdi.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, Gates hakkındaki soruşturmanın şirket çalışanı bir kadının ‘Gates ile yıllarca cinsel ilişki yaşadığını’ iddia etmesi nedeniyle başlatıldığını söyledi.

İddianın soruşturulması için bir hukuk firmasıyla anlaştıklarını açıklayan şirket, Gates’in kurduğu şirkette yönetici olarak oturmasının artık uygun olmadığına karar verdiklerini ifade etti.

Gates’in ise kurulun soruşturmayı tamamlamasını beklemeden istifa ettiği belirtildi.

Gates’in sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise, “Yaklaşık 20 yıl önce dostane bir şekilde sona eren bir ilişki vardı” diyerek, Gates’in yönetim kurulu üyeliğinden çıkma kararının hiçbir şekilde bu konuyla ilgili olmadığını söyledi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar