Connect with us

Dünya

Bill Gates’ten aşı karşıtlarına: Pandemiyi bizim başlattığımızı söylemesi biraz ironik

Gates Vakfı’nın aşı çalışmalarına yaptığı katkıyla gurur duyduğunu söyleyen Bill Gates, aşı protestolarını ‘tuhaf’ olarak nitelendirdi. Gates, “Pandemiyi bizim başlattığımızı söylemesi biraz ironik” şeklinde konuştu.

Published

on

Teknoloji milyarderinin adı pek çok komplo teorisinde geçiyor. Pek çok komplo teorisinde adı geçen Bill Gates, hakkındaki iddialar hakkında konuştu.

Microsoft’un kurucusu, Kanada’da dün yaptığı açıklamada Gates Vakfı’nın milyonlarca hayatın kurtarılmasını sağladığını söyledi. Gates, aşı karşıtlarının suçlamalarının “biraz ironik” olduğunu da belirtti.

GATES’İN GELECEĞE YÖNELİK 5 TAHMİNİ

Söz konusu teorilerin arasında Gates’in, Kovid-19 pandemisini insanları kontrol etmek için çıkardığı, maddi kazanç elde etmek istediği ve aşıları kullanarak insanları takip etmesini sağlayacak mikroçipleri vücuda yerleştirdiği gibi iddialar var.

Teknoloji milyarderi, Vancouver’da düzenlenen TED2022 konferansında dışarıda aşı karşıtları tarafından protesto edildi.

Gates Vakfı’nın aşı çalışmalarına yaptığı katkıyla gurur duyduğunu söyleyen Gates, protestoların “biraz tuhaf” olduğunu söyledi. Gates sözlerini şöyle sürdürdü:

Birinin dönüp aşıları insanları öldürmek ya da para kazanmak için kullandığımızı veya pandemiyi bizim başlattığımızı söylemesi biraz ironik. Bu, sürekli çılgın insanların çıkageldiği bir şeye mi dönüşüyor? Kim bilir.

66 yaşındaki isim, mikroçip iddiasına ilişkin de şu ifadeleri kullandı:

Nedense bir şekilde kişilerin yerlerini takip etmek istiyorum çünkü herkesin nerede olduğunu bilmeyi çok arzuluyorum. Bu bilgiyle ne yapacağımdan emin değilim.

Gates, pandeminin şiddetli azaldıkça aşıların başarısının kabul edilmesini umduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

 

Haber: Independent

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar