Connect with us

Magazin

Billur Kalkavan: Covid’e yakalanmasam kanseri farketmeyecektim

Akciğer kanserine yakalanan Billur Kalkavan’dan ilk açıklama geldi.

Published

on

‘Eyvah Babam’, ‘Ihlamurlar Altında’ ve ‘Acayip Hikayeler’ gibi dizilerden tanıdığımız usta oyuncu Billur Kalkavan’ın akciğer kanserine yakalandığı ortaya çıktı. Kalkavan’dan ilk açıklama geldi. Ünlü oyuncunun sözlerine Covid-19 detayı damga vurdu. İşte detaylar…

Dobra kişiliği ve başarılı oyunculuğuyla tanıdığımız 59 yaşındaki Billur Kalkavan, bir süredir sağlık sorunlarıyla boğuşuyor.

ARKADAŞINI YALNIZ BIRAKMADI

Gözlerden uzak bir şekilde tedavi gören başarılı oyuncu Billur Kalkavan henüz sessizliğini korurken usta oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan arkadaşını yalnız bırakmadı.

“GÜZEL YÜREĞİN BU HASTALIĞI YENECEKTİR”

Kalkavan’ı ziyaret ederek son halini paylaşan Alkan, “Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Güzel yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Daima yanındayım” ifadelerini kullandı.

“LÜTFEN BENİ ARAMAYIN”

Hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtan Kalkavan, “Hamdi Alkan’ım ziyaretime geldi ve izin istedi, ‘Paylaşabilir miyim?’ diye. Beni bu kadar sevdiğinizi bilmiyordum vallahi. Çok mutlu oldum, Allah razı olsun. Ben fotoğrafı biraz düzelttim ama kusura bakmayın” dedi.

Ayrıca bir ricada bulunan ünlü oyuncu, “Lütfen aramayın, mesaj atın. Çok yoruluyorum” ifadelerini kullandı.

“COVİD-19’A YAKALANMASAN BELKİ DE…”

COVID-19 tedavisi sonrası akciğer kanseri teşhisi konulan oyuncu, gazeteci İsmail Bayrak’a konuştu. Kalkavan, “Hastalanmasam belki de kanseri çok daha geç fark edecektik” dedi.

İŞTE BİNNUR KALKAVAN’IN O AÇIKLAMASI:

“Ocak ayında COVID olmuştum. Ayakta atlattım. Ama sonrasında nefesimde bir sıkıntı oldu. Nefes alırken içim sıkışıyordu. Oysa ben sigara bile içmem. Hatta nezle dahi olmazdım. ‘COVID hasar bırakıyor’ diyorlardı, ben de öyle sandım. Doktora gittim ve bir film çekildi. Süreç öyle başladı. Ameliyat yerine kemoterapiyi uygun gördüler. Şimdi üçüncü kemoterapiyi alacağım. Tedavi sürecim çok iyi gidiyor. Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi oluyorum. Bir anlamda koronaya müteşekkirim, hastalanmasam belki de kanseri çok daha geç fark edecektik.”

Billur Kalkavan (59), uzun bir süredir Buğra Bahadırlı (39) ile aşk yaşıyor. Bahadırlı, sevgilisinin yanından hiç ayrılmıyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar