Connect with us

Dünya

Binance kurucusu CZ’nin serveti 100 milyar dolara yaklaştı

Genelde dünyada Elon Musk ve Jeff Bezos gibi dolar milyarderlerinin servetleri veya hayatları konuşuluyor ancak sessiz sedasız dolar milyarderi olan bir isim var: Binance borsasının kurucusu Changpeng Zhao .

Published

on

2017 yılı gibi geç bir dönemde kurulmuş olmasına rağmen Binance borsasının geldiği konum oldukça dikkat çekici. Çinli kripto para borsası artan regülasyonlar sonrasında merkezini Malta’ya taşımıştı. Bu dönemden sonra yükseliş başladı.

Hacim anlamında dünyanın en büyük borsası olan Binance günlük 11 milyar dolar hacim üretiyor. Borsaya çıkmasına karar verilen her projenin uçuşa geçmesi bir yana, hayatına yeni başlayan projenin en büyük hedefi de Binance borsasında listelenmek oluyor.

Kendi blok zincirini kuran ve launchpad sistemini başlayan Binance, herhangi bir borsada listelenmediği için ne kadar Pazar değerine sahip bilinmiyor. Yöneticiler 300 milyar dolarlık bir değerleme civarında olabileceğini belirtmişti.

Kripto para dünyasının devi kurucusunu da dolar milyarderi yaptı. Kripto para varlıkları hariç kurucu CZ’nin 96 milyar dolar serveti olduğu ifade ediliyor. Bu da 44 yaşındaki girişimciyi Asya’nın en zengini yapıyor. Genel listede ise on birinci sırada. Kripto varlıklarının toplamı ne kadar kimse bilmiyor. BNB kripto parasının artışı devam ederse ilk on içerisine bile girebileceği düşünülüyor.

donanımhaber

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar