Connect with us

İngiltere

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı’nın yakın koruması görevden uzaklaştırıldı

Bakanın koruması ABD ziyaretinde sırasında öyle bir hata yaptı ki görevden uzaklaştırıldı.,Konuyla ilgili bir iç soruşturma başlatan Metropolitan Polisi’nden yapılan açıklamada “Olayın ciddiyetinin farkındayız” denildi.

Published

on

By

Unutkanlık bu sefer Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın yakın korumasının başını yaktı. “The Sun” gazetesinin haberine göre, Raab’ın koruması, silahını Washington – Londra seferini yapan uçakta unuttu.

Uçağın temizliğiyle ilgilenen bir personel tarafından koltuk üzerinde bulunan silah, havalimanındaki güvenlik görevlilerine teslim edildi. İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard’ın yakın koruma birimine mensup polise ait yarı otomatik Glock-19 tipi silahın uçakta unutulduğu teşkilattan yapılan açıklamayla da doğrulanırken, unutkan koruma görevinden uzaklaştırıldı.

Metropolitan Polisinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Koruma operasyonel görevlerinden uzaklaştırılırken olaya ilişkin bir iç soruşturma yürütülmektedir. Olayın ciddiyetinin farkındayız” ifadesi kullanıldı. Dominic Raab, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşmek üzere Washington’a gitmişti.

İlk defa olmuyor

Bu arada silah unutma olayı ilk defa olmuyor. Daha önce, eski İngiltere Başbakanı David Cameron’ın yakın koruması da silahını ve eski Başbakan’ın pasaportunu New York-Londra seferini yapan uçağın tuvaletinde unutmuştu.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar