Connect with us

İngiltere

Birleşik Krallık’ta barların zararını telafi etmek için yetişkin başı 62 litre bira içilmesi kampanyası başlatıldı

Birleşik Krallık’ta toplum için önem arz eden mahalle publarını hayata döndürmek için müdavimlere alkol tüketimlerini artırmaları ve yetişkin başı 62 litre bira içmeleri çağrısı yapıldı.

Published

on

Başbakan Boris Johnsın’ın aşamalı normalleşme programında bugün geçilen üçüncü aşamada bar ve restoranlar iç mekanlarda müşteri kabul etmeye başlarken, Birleşik Krallık’ta oldukça önem verilen mahalle publarını hayata döndürmek için kampanya başlatıldı.

Aylardır kapalı kalmaktan dolayı iflas noktasına gelen pubları kurtarmak için toplumca sarhoş olmak gerektiği vurgulandı.

Uzmanların hesaplamalarına göre sektörün pandemi başladığından beri, 25.66 milyar sterlinlik zarar etti. Bu zararı telafi etmek için toplumca bu yaz kişi başına 62 litre bira içilmesi gerekiyor. Bira sevmeyenler için ise bu ölçü 122 kadeh şaraba denk geliyor.

Çözüm: Çılgınca içki içmek!

Borç içinde kalan şirketlere sorunlarını çözmeleri için danışmanlık hizmeti sunan Company Debt’in mali uzmanları, hayat mücadelesi veren hizmet sektörünü kurtarmanın ve pubları iflastan korumanın en iyi yolunun çılgınca içki içmek olduğu sonucuna vardı.

Şirketin sitesinde yayınlanan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Britanya’nın yiyecek ve içki endüstrisinin Kovid-19 nedeniyle en az 25.66 milyar sterlin kaybettiğini hesaplayan son tahminlerin ışığında pandemi öncesi seviyelere ulaşmak için herkesin ne kadar harcama yapması gerektiğini merak ettik. Özellikle en çok eli kolu bağlanan sektörlerden biri olan pubların ne kadar paraya ihtiyacı olduğunu merak ettik. Britanya’da 52 milyon yetişkin bulunduğu verisi üzerinden yetişkin başına 62 litre bira içilmesi gerektiği sonucuna ulaştık.”

“Mahallenin pubının sana ihtiyacı var”

Pandemi nedeniyle mali zorluklarla mücadele eden 40 bin bar ve puba destek çağrısı yapan posterlerde, “Mahallenin pubının sana ihtiyacı var”, “Ortalama bir pubın Covid-19’un sektöre etkisiyle baş edebilmesi için bu yıl her müşterisinin ilave 382 sterlin harcamasına ihtiyacı var. Üstünüze düşeni yaptığınız için teşekkür ederiz” gibi sözler yer aldı.

Her pub ve bar müdaviminin üstüne düşenin de 62 litre bira ya da 122 kadeh şarap içmek olduğunu belirtildi.

Alkole olan merakı ile tanınan Birleşik Krallık toplumunun yapılan bu çağrılara, ‘Meydan okuma kabul edildi’ şeklinde yanıt vermesi bekleniyor.

Alkol tüketmeyenlerin ise kampanyaya destek olması için 976 paket cips ya da 49 ızgara tabağı yemesi gerekiyor.

Birleşik Krallık’da bugünden itibaren sinema, tiyatro ve müzelerin yeniden açılmasına, pub, bar, restoranların iç mekanlarda müşteri kabul etmesine, futbol maçlarının 10 bine kadar seyircili oynanmasına geçildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar