Connect with us

Gündem

Birleşik Krallık’ta COVID kısıtlamaları, günlük vakalar 1.000’in altına düşene kadar kaldırılmayacak

Birleşik Krallık’taki COVID kısıtlamalarının, günlük vakalar 1.000’in altına düşene kadar önemli ölçüde kaldırılmayacağı bildirildi. Boris Johnson, kilitlenmenin bir yolunu detaylandıran bir yol haritasını önümüzdeki pazartesi açıklayacak.

Published

on

By

İngiltere’de vakalar, ocak ayının başından bu yana düştü ve şu anda ekim ayından bu yana en düşük seviyede yer alıyor. Bu da koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesi umutlarını artırıyor.  The Telegraph Gazetesi, başbakanın yol haritasını çizerken mağazaların, barların ve restoranların yeniden açılmasını sayılar binin altına düşene kadar erteleyebileceğini yazdı.

Enfeksiyon seviyelerine ilişkin veri incelemelerinin her üç haftada bir incelenebileceği ve kısıtlamaların ne kadar hızlı hafifletildiğini belirleyebileceği iddia ediliyor. Mevcut oranlarında devam ederse, vakaların Nisan ayı başında 1.000’in altına düşmesi bekleniyor.

Gazete üst düzey bir hükümet yetkilisine dayandırdığını belirttiği haberde, kısıtlamaların kaldırılması için rakamların yüzlü seviyelere kadar düşmesi gerektiğini belirtti.

Yetkili yaptığı açıklamada  “Vakaların yedi günlük ortalaması şu anda Ekim başından bu yana en düşük seviyesinde, Birleşik Krallık’ın başarılı aşı uygulamasının enfeksiyonlar üzerinde bir etkisi olmasını bekliyoruz” dediği kaydedildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar