Connect with us

Dünya

Bitcoin, Ethereum ve Solana’da flaş hareket! Kripto para yatırımı olanlar dikkat

Kripto para piyasası, uzun zaman sonra toparlanıyor. Bitcoin ile birlikte Ethereum ve Solana’da da çift yönlü prim izlendi. kripto para piyasasının büyüklüğü yeniden 1 trilyon doların üzerine çıktı. Kripto para yatırımı olanlar dikkat! Yükseliş devam eder mi? İşte detaylar…

Published

on

Bitcoin, 14 Haziran’dan bu yana ilk kez tırmanışa geçti ve kritik seviyeyi gördü. Fiyatlarda yaşanan yukarı yönlü ivmenin ardından kripto para piyasasının büyüklüğü yeniden 1 trilyon doların üzerine çıktı. Peki yükseliş devam eder mi? İşte cevabı…

Kripto para piyasası, uzun zaman sonra ilk kez güçlü toparlanma sinyalleri verdi. Bitcoin ile birlikte Ether ve Solana’da da çift yönlü prim izlendi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg Kripto Zirvesi’nde yaptığı konuşmada en kötüsünün geride kaldığını belirtti. Novogratz, Bitcoin’in 5 yıllık vadede 500 bin dolar olacağı yönündeki beklentisini yeniledi. Bitcoin Haziran ayı ortalarından bu yana ilk kez 23 bin doların üzerini gördü.

PİYASADAKİ BELİRSİZLİK ARTMIŞTI

Mayıs ayının ortasında, kripto para birimi TerraUSD’nin değer olarak “çökerek” kripto piyasasını sarsmasının ardından, 13 Haziran’da en büyük kripto para kredi platformu biri olan Celsius Network “sıra dışı pazar koşulları” nedeniyle tüm işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Bu da piyasada belirsizliğin artmasına neden olmuştu.

Celsius Network’ü çevreleyen türbülans ve başta ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere merkez bankalarının agresif sıkılaşma süreci yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınmasını beraberinde getirirken, buna paralel kripto sektörde artan belirsizlikler kripto para piyasasını baskı altında tutmaya devam ediyordu.

ÇALIŞAN SAYISI AZALACAK

Kripto para Borsası Coinbase, 14 Haziran’da çalışan sayısını yüzde 18 azaltacağını duyurdu. İşten çıkarmalar şirketlerin kripto piyasasında hızlı bir toparlanma beklemediğinin bir işareti olarak görüldüğü için piyasadaki belirsizliği artıran unsurlar olarak öne çıkmıştı. Öte yandan, bazı kripto madencilerinin varlıklarını satması dikkati çekmişti.

 

 

 

 

Haber: Posta

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar