Connect with us

Ekonomi

Bitcoin’de sert düşüş! Dengeler değişti…

En yüksek hacimli kripto para birimi Bİtcoin, Çin’den gelen haberlerle 35 bin doların altına geriledi. Forbes dergisine konuşan kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell’ın, halka açılma kararlarını gözden geçireceklerini açıklaması da düşüşte büyük rol oynadı. Diğer yandan Hollanda Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı bünyesindeki Hollanda Ekonomik Analiz Bürosu direktörü Pieter Hasekamp, ülkede Bitcoin’in yasaklanması gerektiğini açıkladı.

Published

on

Çin’den gelen Bitcoin madenciliğine yönelik baskıların artmasının ardından yatırımcılar da kaygı içinde. Bu nedenle kripto para piyasalarında Bitcoin, tekrar 35 bin doların altına düştü.

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Forbes dergisine yaptığı açıklamalarda, diğer bir kripto para borsası Coinbase’in halka açılma deneyimindeki hayal kırıklığı yaratan performansı nedeniyle halka açılma kararlarını gözden geçirme kararı da bu düşüşte rol oynadı.

Gelişmelerin etkisiyle 24 saat içinde 34,728.19 ve 36,204.29 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 1.47 düşüşle 34,937.37 dolara gerilerken, birimin haftalık kaybı yüzde 3.13 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de yaklaşık olarak 9.0 milyar dolarlık düşüşle 655 milyar dolara geriledi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar