Connect with us

Dünya

BM Genel Kurulu’nda kürsüye ‘dinozor’ geçti: Dünya liderlerine seslendi!

Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı’nın ‘Yok Oluşu Seçme’ kampanyası kapsamında bir dinozor kürsüye geçti, dünya liderlerine çok kritik mesajlar verdi. animasyonu dünya liderlerine çağrıda bulundu. ‘Frankie’ isimli dinozor, fosil yakıtlara harcanan milyarlarca dolara dikkat çekti.

Published

on

By

Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı (UNDP) tarafından iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla ‘Don’t Choose Extinction’ (Yok Oluşu Seçme) isimli yeni bir kampanya başlatıldı.  Kampanya kapsamında yayınlanan videoda, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda konuşma yapan bir dinozor animasyonu yer aldı.

Videoda, New York’taki BM Genel Merkezi’ndeki ünlü Genel Kurul Salonu’na giren ‘Frankie’ isimli dinozor, dinozorların soyunun göktaşlarıyla yok olduğunu ifade ederek insanlığın kendi yok oluşunu fosil yakıtlara milyarlarca dolar harcayarak hazırladığını vurguladı.

Dinozor daha sonra şaşkın diplomatların bakışları altında konuşmasına şöyle devam etti:

“İnsanların mazeret üretmeyi bırakıp değişiklikler yapmaya başlama zamanı geldi… Bu parayla (fosil yakıtlara ödenen) yapabileceğiniz diğer tüm şeyleri düşünün. Dünyanın her yerinde insanlar yoksulluk içinde yaşıyor. Onlara yardım etmenin…tüm türünüzün yok olması için ödeme yapmaktan daha mantıklı olacağını düşünmüyor musunuz?”

Video UNDP’nin Türkçe Twitter hesabından da yayımlandı. Tweet’te uluslararası kampanya linkide paylaşılarak, “#İklimDeğişikliği’ni daha fazla göz ardı edemeyiz. Bahane üretmeyi bırakmazsak, yok olma tehlikesi olan bir başka tür olacağız. @UNDP ve @FrankieTheDino’ya katılın ve geç olmadan #İklimEylemi’ne geçin: http://yokolususecme.com” denildi.

Kaynak: Haber Global

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar