Connect with us

İngiltere

Boris Johnson, yeni tecrit yasasını duyurdu

Boris Johnson, ülke çapındaki vakalardaki artışın durdurmak için İngiltere’de yeni yürürlüğe giren kuralları açıkladı. Buna göre artık insanların barlara ve restoranlara test ve izleme ayrıntıları vermesi zorunlu hale geldi…

Published

on

By

Boris Johnson, ülke çapındaki vakalardaki artışın durdurmak için İngiltere’de yeni yürürlüğe giren kuralları açıkladı. Buna göre artık insanların barlara ve restoranlara test ve izleme ayrıntıları vermesi zorunlu hale geldi.

İşletmeler bunu daha önce uygulamak zorunda kalmamışlardı, ancak şimdi yayılmayı önlemeye yardımcı olmak için müşteriler ayrıntılarını vermek zorunda kalacak, aksi takdirde yasayı çiğneyecekler. Bu da beraberince ciddi cezalar getirecek. Örneğin bir işletmeyi ziyaret eden müşteriye kendi kendine tecrit etmesi gerektiğisöylenmesi durumunda bu bildirimin yapıldığı müşterinin bilgileri işletmede 21 gün saklanacak.

Johnson yaptığı basın toplantısında, “Ben de zaten yürürlükte olan kuralların daha güçlü uygulanmasını görmek istiyorum ve halk da bunu görmek istiyor. İnsanların sosyal olarak buluştuğu bina ve mekanlarda yasal olarak her tarafın iletişim bilgilerini talep etmesi gerekecek. Bu bilgiler gerektiğinde NHS çalışanlarıyla paylaşılmalı. ” açıklamasını yaptı.

Katı kurallar pazartesiden evlerde, barlarda ve restoranlarda yapılacak toplantılar için geçerli olacak. Şu anda, insanlar yalnızca 30 kişiden fazla gruplar halinde toplandıkları için para cezasına çarptırılıyorlar. Bugün paylaşılan verilerde, yaşlı insanlar ve daha küçük çocuklar vakalarda çok büyük bir artış görmedi, ancak 20-29 yaşlarındaki kişilerin enfeksiyonlarda hızlı bir artış gördüğü tespit edildi.

Buna göre artık;

  • Altı kişiden fazla gruplar Pazartesi gününden itibaren yasaklanacak ve itaatsizlik eden herkes en az 100 £ para cezasıyla karşı karşıya kalacak.
  • Güvenlik kurallarını uygulamayan yerlere müdahale etmek için yerel yetkililer tarafından yeni bir sağlık ve güvenlik müfettişleri ordusu kurulacak.
  • İngiltere’nin sınırları, havayollarını herkesin yeni yolcu formları doldurmasını sağlamaya zorlamak için yeni planlarla güçlendirilecek.  Yetkililere, insanların karantinada olup olmadığını kontrol etmek için daha fazla zaman bırakılacak ve daha fazla yetki tanınacak.
  • Spor müsabakalarının seyircilere açılması tekrar gözden geçirilecek.
  • Bir süre sonra, geceleri sokağa çıkma yasakları ülkenin bazı bölgelerinde söz konusu olabilecek.
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar