Connect with us

Dünya

Boris Johnson ve Carrie, yeni doğan bebeklerine Romy ismini verdiler ve fotoğrafını paylaştılar

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve eşi Carrie, yeni doğan bebeklerine Romy ismini verdiler ve sosyal medyada ilk fotoğrafını paylaştılar.

Published

on

Carrie’nin bir Londra hastanesinde doğum yapmasından birkaç gün sonra çift, kızlarının tam ismini duyurdu.

Bebeğin tam ismi Romy Iris Charlotte Johnson ve paylaşılan resminden ne kadar sevimli bir bebek olduğu anlaşılıyor.

33 yaşındaki Carrie, haberi Instagram’dan paylaştı. Başbakanın eşi, sosyal medya gönderisinde, bebeğin abisi Wilf’in çok uyumlu olduğunu ifade etti.

“Romy’nin saçlarını okşuyor, kocaman öpüyor ve eğer olur da o da oynamak isterse diye, beşiğinin yanında arabalarıyla oynuyor.”

Ayrıca Carrie, University College Hastanesi’nin doğum ekibine teşekkürlerini iletirken, onlara minnettar olduğunu vurguladı.

57 yaşındaki Boris, doğum boyunca eşi Carrie’nin yanındaydı. Evlerine dönmeden önce onu pek çok kez ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Carrie, geçen perşembe sabahı 9.02’de doğan bebeğin ismini teyzesi Rosemary’den aldığını ve ikinci ismini de geçen sene vefat eden Boris’in annesi Charlotte’dan aldığını ifade etti.

Iris ise Yunanca gökkuşağı anlamına gelen bir kelime. Carrie’nin bu sene başında yaptığı düşüğe trajik bir referans veriyor.

Başbakanın eşi, sene başında bir düşük yaptığını ifade ettikten sonra Noel’de gökkuşağı bebeklerini beklediklerini duyurmuştu.

Gökkuşağı bebeği terimi, genel itibariyle düşük yapıldıktan sonra dünyaya getirilen bir bebeği ifade ediyor.

Bebek, Carrie’nin ikinci çocuğu oldu, Başbakan’ın ise yedinci. Üç kez evlenen Başbakan’ın Marina Wheeler ile olan evliliğinden dört çocuğu daha bulunuyor. Sanat danışmanı olan Helen MacIntyre ile olan ilişkisinden de bir kız çocuğu var.

Carrie ile olan evliliğinden doğan ilk çocuğu Wilfred Lawrie Nicholas Johnson ise Boris’in Covid tedavisini yürüten sağlık görevlilerinden ve Başbakan’ın büyükbabasından ismini almıştı.

The Sun

Derleyen: Oğuzcan Acar

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar