Connect with us

Gündem

Boris Johnson’ın evine yaptırdığı altın kaplama dekorasyon başına bela oldu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın evine yaptırdığı 58 bin sterlin (82 bin dolar) tutarındaki altın kaplama duvar kağıtlarının şimdiden dökülmeye başladığı ortaya çıktı.

Published

on

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, nişanlısı Carrie Symonds çıktığı Krayipler tatilinin ardından, evine yaptırdığı altın kaplama duvar kağıtları da ülkede tartışmalara neden oldu.

Tatilin ve altın kaplama dekorasyonun ödemesini kimin yaptığı tartışılırken, çiftin evindeki kaplamanın dökülmeye başladığı ortaya çıktı.

Dökülmelerin baş göstermesi üzerine iç mimar Lulu Lytle’ın Johnson’ın evine gittiği haberleri de İngiliz medyasında yer aldı. Dekorda bir rulo başına ödenen para 840 sterlin (bin 188 dolar), dekorasyonun tamamı için ise ödenen ücre 58 bin sterlin (82 bin dolar) olduğu ortaya çıktı.

Ödemenin nasıl yapıldığına dair tartışmalar devam ederken, iktidarda bulunan Muhafazakar Partinin konunun üzerini kapatmaya çalıştığı öne sürüldü.

Başbakan’ın nişanlısı ile çıktığı Karayipler tatili ve altın kaplama dekorasyon ile ilgili soruşturma devam ediyor. Seçim Komisyonu’ndan bir üye, soruşturmaya ilişkin, ‘suçun meydana geldiğinden şüphelenme noktasında makul gerekçelerin bulunduğuna kanaat getirildiğini’ ifade etti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar