Connect with us

Dünya

Boşandığı eşine acı çektirmek için iki küçük kızını öldürdü

İspanya’nın Tenerife kentinde Tomas Gimeno isimli şahıs, Olivia ve Anna adındaki iki kız çocuğunu ilaçla uyuttuktan sonra öldürüp cansız bedenlerini parçalara ayırarak okyanusa attı.

Published

on

İspanya’da yaşanan dehşet verici olayda Tomas Gimeno isimli şahıs, Olivia ve Anna adındaki iki kız çocuğunu uyku ilacıyla uyuttuktan sonra öldürdü.

Cani baba, kızlarının cansız bedenini parçalara ayırdıktan sonra Atlas Okyanusu’na attı. Kızlardan Olivia’nın cesedine ise Tenerife açıklarında su altında bulunurken, Anna’nın cesedinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Gimeno ve eşi Beatriz Zimmerman’ın bir süre önce boşandığı ve kadının zengin bir Belçikalı erkekle yeni ilişkiye başlamasının ardından sık sık kavga ettikleri öğrenildi.

Tomas Gimeno’nun, eşiyle boşandıktan sonra 6 yaşındaki Olivia ve 1 yaşındaki Anna isimli kızlarını ara ara görmeye başladığı, bir süre sonra Gimeno ve eski karısı arasında yaşanan sorunlar şiddetlendiği öne sürüldü.

Gimeno, üç ay önce eski eşinin erkek arkadaşına saldırdıktan sonra kızlarıyla birlikte ortadan kaybolmuştu. Küçük kızların bulunması için dünya genelinde başlatılan kampanyaya ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun sevgilisi Georgina Rodriguez başta olmak üzere çok sayıda ünlü isim destek vermişti.

Çocukları gezdireceğim bahanesiyle aldı

Tomas Gimeno’nun cinayet planı kısa süre sonra ortaya çıktı. Anne Beatriz’in verdiği ifadeye göre, cani baba eski eşine kızları görme bahanesiyle kendisinden aldığı ve bir daha geri götürmediği öğrenildi.

İspanyol yargıcın açıklamasına göre, kanıtlar 27 Nisan’da kızlarını alan adamın amacının onları annelerine geri götürmek değil eşine acı çektirmek için önceden planlayarak öldürmek olduğunu ortaya koydu.

“Onları bir daha göremeyeceksin”

“Gimeno’nun kızları aldıktan sonra annelerine attığı mesajda “Onları bir daha göremeyeceksin” yazdığı da öğrenildi. Daha sonra kızları evine götüren cani babanın, önce uyku ilacı verdiği kızlarını öldürdüğü daha sonra ise cesetlerini parçalara ayırarak asla bulunamayacağını düşündüğü kıyıdan uzak bir yer seçerek Atlas Okyanusu kıyısına bıraktığı belirtildi.

Anna’nın cesedi hala bulunamadı

Kızların, babaları tarafından vahşice öldürüldüğü, küçük Olivia’nın cesedinin demir bir bota takılmasının ardından ortaya çıktı. Bota takılan çantayı açan görevliler, içerisinde ceset olduğunu fark etti.

6 yaşındaki Olivia’nın cesedine ulaşılmasının ardından aynı bölgede kardeşi Anna’nın da cesedinin arandığı ancak polis ekiplerinin tüm çabasına rağmen küçük kızın cesedinin bulunamadığı öğrenildi.

Polis ekipleri yaşananların ardından hızla soruşturma başlatırken, babanın kaçtığı bilgisi verildi. Babaya ait bazı eşyaların Olivia’nın cesedinin bulunduğu yerde kalması, ihbarı babanın yapmış olma ihtimallerini de güçlendirdi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar