Connect with us

Dünya

‘Brezilyalı Hulk’ olarak tanınıyordu, doğum gününde hayatını kaybetti

Brezilyalı Hulk olarak tanınan ve Instagram’da da oldukça popüler olan Valdir Segato, 55’inci doğum gününde vücuduna yaptığı enjeksiyonlar nedeniyle hayatını kaybetti.

Published

on

By

Brezilya’da süper kahraman Hulk ile adı özdeşleşen ve Instagram’da 1 milyon 700 bin kişiden fazla takipçisi bulunan Valdir Segato, 55’inci doğum gününde hayatını kaybetti.

Brezilya Sao Paulo’da inşaat işçisi olarak çalışan Valdir Segato, doktorların tüm uyarılarına rağmen yıllardır düzenli olarak ölüm tehlikesi olan yağ enjeksiyonu kullanıyordu. Sosyal medyada fenomen haline gelen ve Brezilyalı Hulk lakabını alan Segato, 60 santimetre kalınlığındaki pazılarıyla görenleri şaşırtmıştı.

Segato’nun büyük pazılara ve Hulk gibi bir vücuda sahip olmak için kendisine Synthol enjekte ettiği ortaya çıkmıştı.

ALTI AY ÖNCE UYARMIŞLARDI

2016 yılında vücuduyla gündem olan Segato daha önce vücudunun ilham kaynağının Arnold Schwarzenegger ve Hulk gibi kurgusal karakterler olduğunu söylemiş ve “Bana her zaman Hulk, Schwarzenegger ve He-Man diyorlar ve bu hoşuma gidiyor. Pazılarımı ikiye katladım ama yine de daha büyük olmak istiyorum” demişti.

Segato, altı ay önce enjeksiyonları kullanmaya devam etmesi durumunda ampütasyon veya en azından sinir hasarı ve kas bozukluğu ile karşılaşabileceği konusunda uyarıldı. Ancak Segato enjeksiyonlara bağımlı hale geldiği için bu alışkanlığını bırakamadı…

‘N’OLUR YARDIM ET ÖLÜYORUM’

Segato, 55 yaşında doğduğu gün hayatını kaybetti. Kardeşi, yerel basına yaptığı açıklamada, “Saat sabahın altısında kıvranarak eve geldi. Annemin camına vurdu. Annem kalktığında ise, “N’olur bana yardım et. Ölüyorum.” dedi. Vücut geliştiricisinin son anlarında nefes darlığı çektiğini aktardı.

Ailesi o an hemen ambulans çağırdı ve Segato hastaneye götürüldü. Ancak her şey için çok geçti… 55 yaşındaki adamın ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı.

İÇERİSİNDE RESMEN ZEHİR VAR

Instagram’da hatırı sayılır bir takipçisi bulunan Segato, küçükken çok cılız olduğunu ancak, Synthol kullanmaya başladıkça geliştiğini söylemişti. Segato bu süreçte içerisinde yağ, benzil alkol ve lidokain karışımı olan Synthol’e bağımlı hale geldi.

Europe PubMed Central’a göre synthol, sinirlerde hasar, pulmoner yağ embolisi, pulmoner arter tıkanıklığı, miyokard enfarktüsü, beyin felci ve bulaşıcı komplikasyonlara neden olabilir.

Segato’nun arkadaşı Fernando Carvalho da Silva daha önce “Aldığı risk bu” demişti. “İyi görünmek ve ünlü olmak için uğraşıyor.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar