Connect with us

Dünya

Bristol’daki gösterilerde protestocu kadın çırılçıplak soyundu! Polisler neye uğradığını şaşırdı…

Published

on

By

İngiltere’nin Bristol kentinde, güvenlik güçlerinin protesto gösterileriyle ilgili yetkilerinin değiştirilmesini öngören yeni yasa tasarısına karşı protestolar sürüyor.

İngiltere’de 33 yaşındaki Sarah Everard’ın Mart ayı başında akşam saatlerinde evine yürürken kaçırılarak öldürülmesinin ardından kadına karşı şiddeti protesto etmek için toplanan kalabalığa polis müdahalesi tartışma yarattı. Bu tartışmaların ardından hükümet kolluk kuvvetleriyle ilgili kapsamlı bir yasa hazırladı. Bu yasa içerisinde polisin kalabalık toplantı, gösteri ve eylemlerle ilgili yetkilerini somutlaştıran bazı düzenlemeler de yer alıyor.

ÇIPLAK PROTESTOCU ŞOKE ETTİ 
Bristol’deki gösterilerde polis, dün gece çıplak bir protestocu ile karşı karşıya kaldı. Polis kuvvetlerinin protestolar karşısında “kuşatma altında” hissettiği aktarıldı.

Salı günü saat 22.00 sularında, şehir merkezindeki bir bölgenin protestoculardan temizlenmesi için kask ve kalkanları olan polisler çağrıldı. 150 kadar protestocu, yeşil alana çadır kurmuştu.

Protestocular dağılmayı reddettiğinde gösteri hızla kaosa dönüştü ve polis 14 kişiyi tutukladı. Dün geceki şoke edici görüntülerde, bir protestocunun, kollarını gökyüzüne kaldırılmış bir şekilde polisin karşısında durduğu görüldü.

Polislerin kimliği açıklanmayan kadınla konuşması üzerine eşyalarını toplayan kadın, flaşlar peş peşe patlarken yeşillik alandaki protestodan uzaklaşarak ayrıldı. Başka bir kadın protestocu da polislerin önünde idrarını yaparak polislere tepki gösterdi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar