Connect with us

Dünya

Britanya’nın en büyük ikramiyesini kazanan çift ilk ne satın aldı?

Britanya’nın en büyük ikramiyesinin talihlilerinin 184 milyon sterlinlik (yaklaşık 3 milyar 900 milyon TL) ödülü kazandıktan sonra kendilerini şımartmak için aldıkları ilk şeyin ikinci el bir Volvo olduğu bildirildi.

Published

on

Gloucestershire’da yaşayan Joe ve Jess Thwaite çift, EuroMillions’tan kazandıkları ikramiyenin 38 bin sterlinini (yaklaşık 800 bin TL) gri bir Volvo V60’a harcadı. Joe Thwaite daha öncesinde “pek araba insanı olmadığını” kabul etmişti.

The Sun gazetesine konuşan şanslı çiftin komşuları, ikilinin mütevazı araba seçimine şaşırmadıklarını söyledi.

Komşulardan biri şöyle konuştu:

Çok büyük bir ikramiye kazanmış olabilirler ama onlar her şeyden önce tüm hayatları boyunca çok çalışmış mütevazı kişiler.
Bu araba akıllı, saygın ve mantıklı; tıpkı Joe ve Jess gibi.

İletişim satış mühendisi olarak çalışan 49 yaşındaki Joe Thwaite, 10 Mayıs’ta rasgele sayıların olduğu biletle piyangoyu kazandıktan sonra istifa dilekçesini verdi.

44 yaşındaki eşi, kız kardeşiyle birlikte bir kuaför salonu işletiyor ve çiftin ilkokula giden iki çocuğu var.

Çift, 184 milyon 262 bin 899 sterlinlik rekor ikramiyeyi kazandıklarından beri, RightMove’da (Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren emlak arama sitesi -ç.n) bütçe sınırı olmadan ev aramanın tadını çıkarıyor.

Ev ararken üst fiyat limiti koyup koymadığı sorulan Joe Thwaite şöyle yanıtladı:

Bilmiyorum, sanırım yaklaşık 7 milyon sterline kadar çıktım ama sonra aptallık ettiğimi düşündüm. Kendi kendime ‘Ne yapıyorsun?’ dedim.
Eşi, “Sadece eğlencesineydi çünkü gerçek olmadığını düşünüyorduk. Sadece bir dakikalığına oyuna devam etti ve hayal kurdu” dedi.

Hayatlarını değiştiren haberi aldıkları an hakkında konuşan Jess Thwaite şunları söyledi:

Piyangoyu kazanmak bize hayal kurmamız için daha önce sahip olmadığımız bir zaman tanıdı. Hakkında düşünmek için bir haftamız vardı ve şimdi ailemiz ve arkadaşlarımızla birçok deneyim paylaşmak ve maceralara atılmak için zamanımız var.
Nedenini bilmiyorum ama iki çocuğumuz hep Hawaii’ye gitmekten bahsederdi, artık bu hayali gerçekleştirebiliriz.

 

 

 

 

Haber: Independent Türkçe

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar