Connect with us

Dünya

Bu görüntü sosyal medyada gündem oldu

Sosyal medyada gündem olan optik illüzyon testlerine bir yenisi daha eklendi. TikTok’ta milyonlarca kez paylaşılan fotoğraf şaşkınlık yarattı.

Published

on

Üç genç kadının havuz kenarında çekilen bu fotoğrafı sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bir ‘optik illüzyon testi’ olarak paylaşılan görüntü sosyal medyada gündem olurken, binlerce kişi ‘kafalarının karıştığını’ hatta ‘fotoğrafa bakınca hiç bir şey anlamadıklarını’ söyledi.

Yıllardır internette dolaşan bu görüntü TikTok’ta tekrar yayılmasıyla gündem oldu. Optik illüzyon kısa sürede 5 milyondan fazla görüntülenme aldı.

Peki siz bu görseli çözebildiniz mi?

GÖRÜNTÜ ALDATICI OLABİLİR…

Fotoğrafın ortasındaki kız, bacakları havada sallanan kız arkadaşlarına kıyasla çok kısa görünüyor. Ancak, her zaman olduğu gibi, görünüşler aldatıcı olabilir…

Hala bu durumu çözemediyseniz, size bir ipucu verelim. Resme daha dikkatli bakarsanız,  sondaki kadının ortadaki kızın arkasında olduğunu görebilirsiniz.

Biraz yoğunlaştıktan sonra, sondaki kadının ortadaki kızın arkasında olduğunu görebilirsiniz.

CEVAP YETERLİ Mİ?

Aslında ortadaki kızın bacakları arkada. Sondaki turuncu bikinili en uzan duran kız onun sırtına binmiş. Yani ayakları kısa gözüken aslında en sondaki… Gözüken sadece bu durumun yansıması…

Bu cevap yine de bazıları için yeterli olmamış olabilir… Öyle ki birçok sosyal medya kullanıcısı, bu tuhaf optik yanılsamayı anlamaya çalışmak için bolca zaman harcadıklarını itiraf etti.

Tiara Cox isimli kullanıcı, gönderiye yorum yaparak ortadaki kadın olduğunu söyledi ve illüzyonun Reddit’ten TikTok’a geçmesine duyduğu şaşkınlığı dile getirdi. Cox, “Hahaha, kendinizi üç yıl önce bir Reddit gönderisinden bir TikTok’ta gördüğünüzde. Ben ortadaki ‘kısa’ kızım,” yorumunu yaptı.

Bir kullanıcı, açıklamaya rağmen hala anlamadığını dile getirirken, “Kafam çok karıştı” diye yazdı. Bir diğer kullanıcı, “Neler olduğunu anlamak çok uzun sürdü” dedi. Başka biri ise ‘Görüyorum ama kafam hala karışık.” yazdı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar