Connect with us

Gündem

Buckingham Sarayı’ndan Prens Harry ve Meghan Markle’a tebrik mesajı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin gündemden düşmeyen çifti Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle’ın, Lilibet ‘Lili’ Diana adını verdikleri kızları dün dünyaya geldi. Kraliyet’ten ayrılarak ABD’ye yerleşmeleriyle büyük bir skandala imza atan çifte, Buckingham Sarayı’ndan resmi tebrik mesajı yayınlandı.

Published

on

Buckingham Sarayı, ikinci çocuklarının dünyaya geldiğini duyuran Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle çiftine tebrik mesajı iletti.

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in bebeğin doğum haberi üzerine, ‘memnun olduğunu’ söylediğini belirtti.

Prens Harry’nin babası Galler Prensi Charles ve eşi Cambridge Dükü Prens William da çifti sosyal medya hesaplarından tebrik etti.

Prens Charles, “Bebek Lilibet Diana’nın gelişi için Harry, Meghan ve Archie’yi tebrik ederim. Bu özel zamanda hepsine iyi dileklerimi sunuyorum” dedi.

Prens Wiiliam ve eşi Kate Middleton da, “Bebek Lili’nin gelişiyle ilgili mutlu haberden hepimiz çok memnunuz” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da çifte tebriklerini, “Sussex Dükü ve Düşesi’ni kızlarının doğumu için kutluyoum” şeklinde iletti.

Kraliyet ailesinin en yeni üyesi olan Prens Harry ve Meghan Markle’ın kız bebeklerinin adının Lilibet Diana Mountbatten-Windsor olduğu ve adını İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’den ve büyükannesi Prenses Diana’dan aldığı belirtilmişti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar