Connect with us

İngiltere

Büyük Britanya’daki güzellik yarışmasının finalisti, makyajsız yarışmayı planlıyor

Elle Seline, “Kendin gibi olmanın sorun yaratmadığını söylemeyi gelecek nesle borçluyuz” dedi.

Published

on

By

Ms Büyük Britanya’nın (Ms Great Britain) bu yılki adaylarından biri “genç kadınların güven kazanmasını sağlamak” için tamamen makyajsız yarışmayı amaçlıyor.

31 yaşındaki Elle Seline “kabarık” bir saç modeli ve vücut kılları olduğu için eskiden okulda zorbalığa uğradığını söyledi.

Akıl sağlığı çalışanı, Warminster Okulu’na girmek için Wiltshire’a taşınmadan önce Yunanistan’ın İskados adasında büyümüş.

Şu an Surrey’de yaşayan Seline, BBC’ye kendisinin de “vücut şekli yüzünden aşağılandığını” söyledi ve okuldaki yaşıtlarının kendisine “hep saç biti olduğunu, yüz ve kol kılı biraz daha fazla olduğu için bir goril olduğunu” söylediğini ekledi.

Seline, makyaj yapmaya, saçlarını düzleştirmeye ve uyum sağlamak için “teninden biraz daha açık” fondöten kullanmaya 13 yaşında başlamış.

Şimdi şarkıcı ve söz yazarı da olan Seline, Instagram ve TikTok gibi popüler uygulamalardaki filtrelerin “okulda yaptığının aynısını yaptığını” fark etmiş.

Seline, Büyük Britanya Güzellik Yarışması’nda 27 ve 38 yaşları arasındakiler için 2020’de açılan yeni Ms Büyük Britanya kategorisine daha önce girmiş ancak jüriye “görmek istediklerini düşündüğü şeyi” verdiğini hissetmiş.

Ancak koronavirüs tecridi sırasında her gün makyaj yapma baskısı ortadan kalkmış ve Seline, “kendini olduğu gibi kabul etmeyi” öğrenmiş.

Haziranda WalesOnline’a konuşan Seline, beden olumlamayı desteklemek ve gerçekçi güzellik standartlarını teşvik etmek için hiç makyaj yapmadan yarışmaya katılan ilk Ms Büyük Britanya finalisti olma kararı aldığını söyledi.

Bu kararının “nasıl karşılanacağı konusunda çok gergin” olmasına rağmen Seline röportajda, “Bununla devam etme cesaretimi korumamı sağlaması için şimdi bunu kamuoyuna açıklamaya karar verdim” diye ekledi.

Seline, bugünlerde güzellik yarışmalarının görünüşten çok “kim olduğunuz ve ortaya ne koyduğunuz”la ilgili olduğunu söyledi ve kazansa da kazanmasa da “kendisini gerçekten iyi hissedeceğini” sözlerine ekledi.

Seline, “Kendin gibi olmanın sorun yaratmadığını söylemeyi gelecek nesle borçluyuz” dedi.

Büyük Britanya Güzellik Yarışması finalleri 16 Eylül Perşembe ve 17 Eylül Cuma günlerinde Leicester’da yapılacak.

Kaynak: Independent Türkçe

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar