Connect with us

Dünya

Büyükelçinin eşi mağaza çalışanlarını tokatladı, iki ülke arasında krize neden oldu

Belçika’nın Güney Kore Büyükelçisi Peter Lescouhier’in eşi Xiang Xueqiu’nun, bir mağazanın 2 çalışanını itekleyip tokatladığı ortaya çıktı.

Published

on

By

Belçika’nın Güney Kore Büyükelçisi Peter Lescouhier’in eşi Xiang Xueqiu’nun, mağazanın 2 çalışanını itekleyip tokatladığı ortaya çıktı.
Xueqiu’nun şiddet uyguladığı anlar mağazanın güvenlik kameralarına, oradan da Güney Kore medyasına yansıdı.

AjansBizim’in haberine göre Seul’da 9 Nisan’da yaşanan olayda Xiang, mağazadan ayrılmadan önce yaklaşık bir saat boyunca üzerinde kıyafet denedi. Mağazadan ayrılmak üzereyken, çalışanlar, “hırsızlık endişesi” nedeniyle Xiang’ın üzerindeki elbiselerin kendilerine ait olup olmadığını kontrol etmek istedi. Bu duruma sinirlenen Xiang, çalışanları tartaklayıp tokatladı.

Saldırıda aldığı darbeler nedeniyle yanağı şişen çalışan, ”Saldırıya uğradığımda kadının kim olduğunu bilmiyordum ama kendinden emin ve üzgün görünmüyordu” dedi.

Görüntülerin yayınlanmasının ardında yaşanan tepkiler üzerine Belçikalı Büyükelçi özür dileyen yazılı bir açıklama yaptı. Büyükelçi Lescouhier, ”olaydan içtenlikle pişman olduğunu” söyleyerek eşi adına özür diledi. Büyükelçi, “Koşullar ne olursa olsun, tepki verme şekli kabul edilemez” dedi.

FELÇ GEÇİRDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı ancak 63 yaşındaki Xiang’ın ”Felç geçirip hastaneye kaldırıldığı için şu anda ifade veremeyeceğini” belirten Büyükelçi, ”Sağlığının hızla iyileşeceğini umuyoruz, bu yüzden yakında polis soruşturmasına yardımcı olabilecektir, böylece hepimiz bu üzücü olayı geride bırakabiliriz” dedi. Bu açıklama, Xiang’ın ifade vermekten kaçınmak için diplomatik dokunulmazlık talep edebileceği iddialarının ortaya atılmasına ve ülkede öfkenin daha da büyümesine neden oldu.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar