Connect with us

Yaşam

Çamaşır Makinesine ıslak mendil koymanın faydaları

Çamaşır makinesine ıslak mendil koymak aklınıza gelmeyebilir ancak bu öneriyi okuduktan sonra denemek isteyeceğinizden eminiz.

Published

on

By

Ortalama olarak bir insan haftada yaklaşık dört saat çamaşır yıkıyor. Çamaşır makineleri işini zaten iyi yapıyor ancak kıyafetleriniz yıkansa da üzerlerine yapışan tüy ve saçlardan kurtulamayabiliyorsunuz. Tuhaf gelebilir ancak ıslak mendil önerisini mutlaka denemelisiniz.

Çamaşır makinesine ıslak mendil koymak aklınıza gelmeyebilir ancak bu öneriyi okuduktan sonra denemek isteyeceğinizden eminiz.

Yıkanmış olsalar bile kıyafetlerinize yapışan saç, tüylerden kurtulmak oldukça güç ancak emici bir görev üstlenen ıslak mendiller imdadınıza yetişebilir.

Bunun yapmanız gereken şey yıkayacağınız kıyafetlerin içine 3 ıslak mendil koyma. Davul dönmeye başladığında mendiller kıyafetlerle karışacak saç ve tüyleri toplayacaktır. Tatmin edici sonuçları görebilmek için her yıkamada yeni ıslak mendiller kullanmalısınız.

Islak mendiller makinenin içinde yırtılmayacak kadar güçlü olmalıdır. Islak mendilleri kağıt veya kumaşla değiştirmeye çalışmayın. Kağıtlar yeterince sağlam değil, bu nedenle giysilerinizden küçük kağıt parçalarını temizlemek zorunda kalabilirsiniz. Giysilerinizin ıslak mendillerin kokusunu emmesini istemiyorsanız, antibakteriyel veya kokusuz bir ürün seçin.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar