Connect with us

Magazin

Carre Otis Sutton: Tacize katlanmak zorunda kaldım!

Oyuncu ve model Carre Otis Sutton, bir dönem kendisinin de bağlı olduğu bir ajansın eski patronu Gerald Marie’nin 17 yaşındayken kendisine defalarca tecavüz ettiğini iddia etti.

Published

on

By

Bir dönemin ünlü yıldızı Carre Otis Sutton (52), yıllar önce kendisinin de bağlı olduğu bir mankenlik ajansının eski sahibi Gerald Marie (71) hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 1990’lı yıllarda birçok ünlü moda markasının tanıtım yüzü olan Sutton, geçtiğimiz gün Paris’te düzenlenen bir basın toplantısına katıldı.

Carre Otis Sutton, eski patronu Gerald Marie’nın kilo verip daha başarılı bir kariyer oluşturmasına yardımcı olmak için kendisine küçük şişelerde uyuşturucu verdiğini ileri sürdü. Sutton, o dönemde Marie’nin “radarına girdiğini” ve o andan itibaren de tuzağa düşürülmüş olduğunu iddia etti. Carre Otis Sutton, Paris’e gittiği dönemlerde yeme-içme ve barınma gibi temel ihtiyaçları için Marie’ye bağımlı olduğunu sözlerine ekledi.

Sutton, “Çalışmaya devam edebilmek için tacize katlanmam gerektiğini biliyordum. Bu bana çok net bir şekilde ifade edilmişti.” diye konuştu. Sutton açıklamaları sırasında San Francisco’dan New York’a ve daha sonra da henüz çocuk yaşlarındayken Gerald Marie’ye nasıl kaçırıldığını anlattı. Carre Otis Sutton, insanları davayı takip etmeye ve sessizlik kültürünü değiştirmeye teşvik etmek için konuştuğunu söyledi. Sutton, “Genetik bir piyango kazanmış olmanın bedeli olarak algılanması nedeniyle, sektörümüzde ve moda endüstrisinde taciz normalleştirildi.” ifadelerini kullandı.

Carre Otis Sutton geçen ağustos ayında açtığı davada, Gerald Marie’nin 17 yaşındayken kendisine defalarca tecavüz ettiğini ileri sürmüştü. Sutton, Marie’yi kendisini Avrupalı zengin erkeklerle birlikte olmaya zorlamakla da suçlamıştı.

Gerald Marie’nin kendisine yöneltilen bu suçlamalara konu olan eylemleri gerçekleştirdiğinde dönemin ünlü modellerinden Linda Evangelista ile aşk yaşıyordu. Çift, 1987’den 1993’e kadar evli kalmıştı. Evangelista, geçtiğimiz yıl The Guardian’a verdiği demeçte, “Gerald Marie ile olan ilişkim sırasında, aleyhindeki bu cinsel iddialar hakkında hiçbir şey bilmiyordum, bu yüzden bu kadınlara yardım edemedim.” ifadelerini kullanmıştı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar