Connect with us

İngiltere

CEFTUS direktoru İbrahim Doğuş’un girişimiyle 10 Ton gıda yardımı…

Published

on

By

Londralı iş insanı ve siyasetçi İbrahim Doğuş, altı ay önceki genel seçimlerde milletvekili adayı olup, kaybettiği West Bromwich bölgesinde 10 ton gıda yardımı yaptı.

Londra’nın Lambeth ilçesi belediye başkanlığı görevinde de bulunan Doğuş, 6 ay önce yapılan genel seçimlerde West Bromwich East seçim bölgesinde İşçi Partisi’nin milletvekili adayı olmuştu.

Türkiye Çalışmaları Merkezi (CEFTUS) adlı düşünce kuruluşunun direktörü ve British Kebab Awards’ın kurucusu Doğuş, seçimi iktidardaki Muhafazakâr Parti’nin adayına karşı kaybetmişti.

Doğuş, coronavirüs salgını yüzünden büyük zorluklar yaşayan bölge halkına, yerel meclis üyeleri ve Open Heaven Church adlı yardım kuruluşunun aracılığıyla gıda yardımında bulundu.

Gıda yardımına Foodelo Ltd, Meadow Vale Food ve Tas Restaurantları da destek verdi. Makarna, fasulye, patates, soğan, tavuk eti, un ve tuvalet kağıdı dolusu vanlar, Londra’nın Tottenham, Lewisham ve Kent bölgesinden hareket etti.

İbrahim Doğuş, Foodelo Ltd yöneticileri Gıda Mühendisi Alim Kurtcebe ortakları Bülent Ekici ve Javvad Azam

 

Londra’da 23 şubeye ulaşan Tas Restoran zincirinin kurucusu Önder Şahan ve Derviş Aslan, Foodelo Ltd yöneticileri Gıda Mühendisi Alim Kurtcebe ortakları Bülent Ekici ve Javvad Azam ile Meadow Vale Food yöneticileri, yaptıkları açıklamada: “Corona virüs salgını nedeniyle evden çıkamayan veya gıda sıkıntısı çeken ihtiyaç sahibi olan vatandaşları yalnız bırakmayarak gereğini yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz” açıklamasını yaptılar.
West Bromwich’de yaşayan ailelerle seçim döneminde sıcak bir ilişki kurduğunu dile getiren Doğuş, seçim sonrası onları unutmadığını, sosyal dayanışmada bulunmak için böylesi bir girişimde bulunduğunu belirtti.
Londra’da bir çok hastane, sağlık çalışanları ve dar gelirli ailelere verdiği desteğe devam eden Türkiye kökenli iş insanı Doğuş’un West Bromwich’e yaptığı destek büyük ilgi gördü.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar