Connect with us

Magazin

Ceren Hindistan’ın eski eşi Ümit Aslan’a üç yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

İş insanı Ümit Aslan hakkında, beş yaşındaki kızı Arya Rima’nın annesi Ceren Hindistan’ın evine uzaklaştırma kararı olmasına rağmen zorla girdiği iddiasıyla ‘nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etmek’ suçundan üç yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Published

on

İş insanı Ümit Aslan ile beş yaşındaki kızının annesi oyuncu Ceren Hindistan arasında sular durulmuyor. Aslan, ‘Wilms Tümörü’ teşhisi nedeniyle böbrek rahatsızlığı bulunan kızı Arya Rima’ya bakamadığı iddiasıyla Hindistan’a velayet davası açmıştı.

Aslan, velayetin kendisine verilmesini, mahkeme aksi kanaatte ise ortak velayet verilmesini istemişti. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 11. Hukuk Dairesi, annenin velayet görevlerini ihmal ve istismar ettiğinin ispatlanamadığını belirterek, çocuğun velayetinin kesin olarak annede kalmasına karar vermişti.

Kızının velayetini kaybeden Ümit Aslan hakkında bu defa uzaklaştırma kararına rağmen Ceren Hindistan’ın evine zorla girdiği gerekçesiyle dava açıldı. Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianamede, şüpheli Aslan’ın, Hindistan’ın çocuğunun babası olduğu, 6 Eylül 2021 tarihinde Hindistan’ın Aslan aleyhinde uzaklaştırma kararı aldırdığı, şüphelinin 6 Eylül 2021 günü saat 20:00-20:30 sıralarında oyuncunun rızası dışında evine girdiği belirtildi.

Suçlamaları inkar etmesine rağmen Ümit Aslan hakkında kamera görüntüleri dikkate alınarak, ‘nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etmek’ suçundan bir yıldan üç yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

CNNTürk

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar