Connect with us

Gündem

CHP’den Birleşik Krallık’a uçuşların henüz durdurulmamasına tepki

CHP’den Birleşik Krallık’a uçuşların henüz durdurulmamasına tepki CHP’li Taşcıer, “Ceplerinde para da getiriyorlarsa AK Parti için hiç sorun değil” tepkisi gösterdi

Published

on

Birçok ülke, Birleşik Krallık’ta yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonunun tespit edilmesinin ardından, hızlı bir şekilde bu ülkeden hava yolu ulaşımını durdurma kararı aldı.

Türkiye konuyla ilgili olarak henüz bir adım atmadı.

CHP Ankara Milletvekili ve ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşcıer, Twitter’dan paylaştığı bir tweet’e, “Ceplerinde para da getiriyorlarsa AK Parti için hiç sorun değil! Para paradır, virüslüsü mutasyonlu fark etmez” tepkisini gösterdi. İtalya, Hollanda, Belçika, Avusturya ve Almanya gibi ülkeler de Birleşik Krallık ile hava ve demir yolu ulaşımlarını geçici süre askıya alacağını duyurmuştu.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kovid-19’un daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonuyla ilgili yetkililerle “yakın temasta” olduklarını açıklamıştı.

Ülkenin güneydoğusunda Kovid-19’un daha hızlı yayılan bir türü tespit edilmişti.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı tarafından yapılan açıklamada, ülkede keşfedilen Kovid-19’un bir türünün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu bildirilmişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar