Connect with us

Teknoloji

Clubhouse’ın Android telefonlara ne zaman geleceği belli oldu

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, Android cihazlara 21 Mayıs’ta geliyor.

Published

on

Clubhouse, teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirmesinden bu yana oldukça kan kaybetmişti. Şubat ayında 9.6 milyon, martta 2.7 milyon kez indirilen Clubhouse, nisan ayında ise 922 binde kalmıştı.

Gelişmelerin ardından sadece iOS kullanıcılarının erişebildiği uygulama, 9 Mayıs’ta ABD’deki android kullanıcılarının beğenisine sunulmuş, devamında Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve Avustralya’da da kullanılmaya başlanmıştı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, platformu tekrar canlandırmak isteyen Clubhouse’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, uygulamanın Japonya, Brezilya ve Rusya’ya perşembe günü, Nijerya ve Hindistan’a cuma günü erken saatlerde geleceği duyuruldu.

Dünyanın geri kalanındaki android kullanıcıları ise yine cuma günü öğleden sonra uygulamaya kavuşacak. Uygulamaya, yine davetiyleyle katılım yöntemine devam edilecek.

Geçen ay çevrimiçi ödeme servisi Stripe’la işbirliğine giden Clubhouse, kullanıcıların sohbet odalarındaki konuşmacılara para göndermesini sağlayan Clubhouse Payments’ı tanıtmıştı.

Uygulama bu hamleyi “içerik üreticilerinin doğrudan ödeme almasına olanak tanıyan birçok özellikten ilki” diye nitelemişti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar