Connect with us

Gündem

Çocuğunun engelli doğacağını öğrenen İngiliz anne trenin önüne atladı

İngiltere’de yaşayan Zdenka Yabani (39), sekiz aylık bebeğinin engelli doğabileceğini öğrenince, diğer iki çocuğunu okula bıraktıktan sonra tren istasyonuna gidip, trenin önüne atarak yaşamına son verdi.

Published

on

By

2018 yılında yaşanan olayda, Berkshire kentinde yaşayan 39 yaşındaki sekiz aylık hamile kadın Zdenka Yabani, doktorundan çocuğunun engelli doğabileceğini öğrendi. Bunun üzerine hamile kadın, diğer iki çocuğunu okula bıraktıktan sonra bilet alarak tren istasyonuna gitti.

HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE ATLADI
Yabani, herkesin gözü önünde hızla istasyona yaklaşan trenin önüne atlayarak yaşamına son verdi. İstasyon çalışanı olan Anna Bodja, tren yaklaştığı sırada üzerinde beyaz bir ceket olan kadının trenin önüne atladığını ve birkaç saniye içinde trenin altında gözden kaybolduğunu söyledi.

AĞIR DEPRESYONLA MÜCADELE ETMİŞ
Elde edilen bilgilere göre Zdenka’nın 2012 yılında hamile kaldıktan sonra doktorların kendisine bebeğin anormal doğacağını söylemesi üzerine bebeği kürtajla aldırdığı ve o tarihten intiharına kadar ağır depresyon ile mücadele ettiği öğrenildi. 2017 yılından hastanede psikolojik tedavi altına alınan Zdenka, hastaneden taburcu olduktan sonra ilaçlarını kullanmayı bıraktı.

PSİKOLOJİK YARDIMI KABUL ETMEMİŞ
Zdenka’nın kocası Jude, bazen eve psikolojik danışman çağırmak istediğini ama eşinin evliliğine ve özel hayatına müdahale ettiklerini söyleyerek eve gelmelerini istemediklerini söyledi. Jude, karısının psikolojik sorunları olmasına rağmen birkaç istisna haricinde anormal davranışlarda bulunmadığını söyledi. Soruşturma devam ediyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar