Connect with us

İngiltere

Corona virüse 5G sebep oldu diye İngiltere’de baz istasyonu yakıldı

‘Coronavirüse 5G sebep oldu’ diyerek 5G baz istasyonlarını ateşe verdiler…

Published

on

Corona virüs 5G iddiaları konuşulmaya devam ediyor. Uzmanlar tarafından kabul edilemese de “Corona virüse 5G sebep oldu” diyenlerin sayısı epeyce yüksek. Hatta bu kişiler İngiltere’de, 5G baz istasyonlarını ateşe verdi.

İngiltere ve komşularında bu iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Öyle ki İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi Medikal Direktörü Stephen Powis, konu hakkında açıklama yaparak iddialar için bilimsel dayanağın olmadığını belirtti.

Corona virüs 5G yüzünden oldu diyenlerin sayısı epey fazla

Dünya genelinde COVID-19 mücadelesi aralıksız devam ediyor. Birçok ülke kendine has yöntemlerle krizle baş etmeye çalışıyor. Ancak bazı ülkelerde halk, süreci oldukça zor şartlarda yaşıyor. Bugünlerde sosyal medya aracılığıyla yayılan yalan haberler, telaşlanmış insanlarda daha çok etkili oluyor. Bunun bir örneği İngiltere’de yaşandı.

İngiltere’de kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler, 5G’nin virüse sebep olduğunu belirterek baz istasyonlarını ateşe verdi. İngiltere bir süredir 5G bağlantı teknolojisini kullanıyordu.

Bu saldırıların varlığını kabul eden İngiltere Kabine Bakanı Michael Gove, “tehlikeli bir saçmalık” açıklamasında bulundu.

Birmingham şehri başla olmak üzere birçok şehirde telekom çalışanları ve baz istasyonunu ateşe vermek isteyenler arasında tartışmalar yaşandığı belirtiliyor. Bu iddiaların nereden ortaya çıktığı ve nasıl inanılır hale geldiği bilinmiyor.

Daha önce de İran’da, COVID-19 hastalarının tedavi gördüğü hastane ateşe verilmişti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar