Connect with us

Gündem

Corona yalanları…

Published

on

By

CORONA YALANLARI…

Veba ile savaşmanın tek yolu dürüstlüktür. Albert Camus, Veba (1947)

Coronavirus konusunda binlerce yalanın basın tarafından kasıtlı şekilde verildiğini düşünüyorum ve bu yalan ve yanıltıcı haberlere alternatif, kaynak vererek gerçekçi bir risk değerlendirmesi yapılmasına yardımcı olmak için bazı bilgiler paylaşmak istiyorum.

Önemli referans değerler şunları içermektedir: yıllık gripten ölüm sayısı ki bu İtalya’da 8000’e kadar, ABD’de 60.000’e kadardır, normal toplam ölümler ki bu İtalya’da günde 2,000’e kadardır ve zatürre vakalarının yıllık ortalama sayısıdır ki bu İtalya’da 120,000’den fazladır.
Avrupa’da ve İtalya’da mevcut bütün nedenlerle ölüm sayıları, hala normal olup, hatta ortalamanın altındadır. Kovid-19’a bağlı herhangi bir fazladan ölüm, European monitoring charts (Avrupa izleme grafikleri)

Test sonucu pozitif çıkan gençlerin önceden var olan hastalıkları vardı. Örneğin 21 yaşındaki İspanyol futbol koçu öldüğünde test pozitifti ve uluslararası manşetlere taşındı. Ancak doktorlar tipik komplikasyonları şiddetli pnömoni-zatürre içeren fark edilmeyen lösemi teşhisi koydu. https://sports.yahoo.com/spanish-football-coach-francisco-g…

Corona Virüsü (COVID-19 ) sağlık üzerindeki etkilerine ilişkin bilimsel değerlendirmeler dikkate alınmıyor. Ayrıca, medya COVID-19 için basit ve etkili tedavilerin olduğunu yayınlamıyor ve sansürleniyor. Britanya da hastalık belirtileri gösterenlere test yapılmıyor. Ölenlere de test yapılmıyor. 500 bin sağlık personelinden sadece 2 bin test yapıldı. İngiltere de test toplamı 10 bin. İyileşen kişilerin rakamları da net değil.

Genel mesaj: Korku ve panik.

Kuzey İtalya, Avrupa’nın en yaşlı nüfusuna ve en kötü hava kalitesine sahiptir ki bu da zaten geçmişte artan sayıda solunum yolları hastalıklarına ve ölümlere yol açmıştır ve olasılıkla mevcut salgında da ek bir risk faktörü olmaktadır. https://www.thelocal.it/…/our-lungs-are-breaking-smog-level…

İsviçre’de de testleri pozitif çıkmış birkaç düzine ölüm vakası, şu ana kadar kronik hastalıkları olan yüksek-riskli hastalardandır. Bu kişilerin ortalama yaşı 80’in üzerinde olup, en yüksek yaş 97’dir ve kesin ölüm nedenleri, yani virüsten mi yoksa zaten mevcut hastalıklarından mı öldükleri bilinmemektedir.
Dahası, yapılan incelemeler, uluslararası olarak kullanılan virüs test kitlerinin bazı vakalarda hatalı pozitif sonuçlar verebildiğini göstermiştir.

2009 yılındaki H1N1 salgınına bakalım: Kuş gribi çıktığında otobüste hapşıranların dayak yediği ve milletin tavuklarını diri diri gömdüğü günleri hatırlıyor musunuz? 2009 yılında DSÖ, H1N1 Domuz Gribi Salgınını “önümüzdeki iki yıl içinde 2 milyar kadar insanın dünya nüfusunun yaklaşık üçte birine kadar bulaşabileceğini” söyledi. Bir ay sonra Dr Chan, “Aşı yapımcıları en iyi senaryoda yılda 4,9 milyar pandemik grip aşısı üretebilirler”, (Reuters tarafından alıntılanan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Margaret Chan, 21 Temmuz 2009) İngiltere de on binlerden yüz binlerden bahsedildi ama sonuç – küçümsediğim için değil de farkı belirmek için yazıyorum – sadece 500 kişi öldü. İngiltere de her sene normal gripten ortalama 28 bin kişinin öldüğünü biliyor muydunuz? Normal grip kadar etkisi olmayan bu virüs hükümetlerin ve medyanın abartısıyla hepimizi korkutmuştu ama. 2010 yılında Dr.Margaret Chan ve DSÖ, Avrupa Parlamentosu tarafından soruşturmanın konusu oldu.

ABD’de Ocak 2020’den bu yana yapılan testler normal gripler de COVID-19 var diye kaydediliyor. Normal grip de COVID-19 sayılabiliyor. Her sene yeni bir grip virüsü çıkar ve herkese bulaşabilir. Senede 3 – 5 milyon kişi grip olur. 800 bin civarında çoğu yaşlı insan gripten hastanelik olur ve 290.000 ile 650.000 bin kişi ölür. Testler, normal virüsü de COVID-19 gibi gösterdiğinde 5 milyon yanlış test sonucu ve ölü sayısına da yanlışlıkla ya da bilerek! ortalama 500 bin ölüm eklenmiş olur. İngiltere de ayda ortalama 40 bin kişi yaşlandığı ya da kanser gibi hastalıklardan ölüyor.

İtalyan Ulusal Sağlık Enstitüsü İSS’nin yayınladığı son verilere göre, İtalya’da testleri pozitif çıkmış ve ölmüş olan kişilerin ortalama yaşı yaklaşık 81’dir. Ölenlerin %10’u 90 yaşının üzerindedir. %90’ı ise 70 yaşının üzerindedir.
Birçok vakada insanların virüsten mi, daha önceden sahip oldukları kronik hastalıklardan mı yoksa ikisinin bileşiminden mi öldükleri henüz açık değildir.

Minnesota State Senatörü Scott Jensen doktorlara ölüm formlarına ne yazması için özel! bilgi verildiği ve bilerek Covid-19 dan ölen sayısının abartıldığını söyledi. İtalyan, Alman, UK ve Avusturya hükümetlerinin de aynı hatayı yaptığını söyledi.
https://off-guardian.org/…/watch-dr-scott-jensen-reveals-r…/

Britanya da Covid-19 sebebiyle ölenlerin kayıtların bilerek yada yanlışlıkla iki kere kayıt edildiği haberini okumak isterseniz kaynak: https://off-guardian.org/…/covid19-death-figures-a-substan…/

40 yaşının altında ölen iki İtalyan vatandaşından (ikisi de 39 yaşındadır) biri bir kanser hastası diğeri ise bir diyabet hastası olup ek komplikasyonlara sahipti. Bu vakalarda da kesin ölüm nedenleri (yani, virüsten mi yoksa önceden sahip oldukları hastalıklardan mı öldükleri) henüz belirlenmemiştir.

Medyanın tüm organlarıyla bize korku aşıladığı bu günlerden sadece düzgün ve programlı testler ve sonuçlarıyla çıkabiliriz. İngiltere yoksul bir devlet olmadığına göre bu testlerin neden yapılmadığı ile ilgili hepimizi düşünmeye davet ediyorum. Sağlık sisteminin önemini anlamışsınızdır. Japonya’nın nüfusu 126 milyon. Çin dışında İlk virüsün yayıldığı üklerden biri. Kaç gündür yeni vaka çıkmıyor ve kimse ölmüyor.? Japon sağlık sistemi ve hükümetinin aldığı doğru kararlarla virus kontrol edildi. Neden İngiltere de aynı yöntemi izlemedi?

COVID-19 güçlü firmalara, tüm dünyayı kitlesel işsizlik, iflas, aşırı yoksulluk ve umutsuzluğa sürüklemek için bir bahane sunuyor. Bütün ulusal ekonomiler tehlikede. Bazı ülkelerde sıkıyönetim ilan edildi. Birçok ülkede vatandaşlar polis şiddetine mahsur kaldı. Sokağa çımayı protesto eden beş kişi Kenya ve Güney Afrika’daki polisler tarafından öldürüldü.

Bu süreci korkuya teslim olmadan sağlık sistemini gerçekçi bir biçimde eleştirerek daha iyi bir sağlık sistemi için mücadele etmemiz gerekiyor. Bugün NHS’e düzülen övgülerNHS emekçilerinin sorunlarını halletmiyor. Sağlık personeline COVID-19 testi yapılmıyor ve maske verilmiyor. 50 bin hemşire eksikliği, yatak ve vantilatör eksikliği çalışanları ve hastaları zor duruma sokuyor. Ülkelerin sağlık sitemlerini inceleyin. Hangisi krizde, hangisi idare ediyor ve hangisi sorunsuz çalışıyor? İşi Allaha bırakanalar var, çoğunlukla yaşlılar ölüyor diyerek ciddiye almayan hükümetler var, para veren var, para isteyen var, birde mükemmel çalışan ülkeler var. Kriz bitince hayatınızı bir izleyici olarak değil de en azından düzgün bir sağlık sistemi için mücadele eden bir birey olmanızı öneriyorum. Siyasetten uzak kalmanın sonuçları ağır oluyor. Yıllarca mücadele edip kazandığımız birçok hak, virus bahanesi ve genel halkın izniyle elimizden gittiğinin farkında mısınız?

Sonuçta matematiksel gerçekler Covid-19 başladığından beri dünya genelinde ve ülkelere göre ayrı ayrı incelediğimizde ölümlerde artış olmadığı gözüküyor. Bu dönem milyarderlere ve aşırı güç elde etmek isteyen politikacılara yaradı.
Tavsiyem korkmayın, araştırın ve sorgulayın.
Covid-19 ile savaşmanın da tek yolu dürüstlüktür.

METE MURAT METİN

Kaynak:
https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

https://blog.nomorefakenews.com/…/corona-creating-illusion…/

https://off-guardian.org/…/12-experts-questioning-the-coro…/

https://journal-neo.org/2020/04/02/can-we-trust-the-who/

https://www.globalresearch.ca/how-deadly-coronaviru…/5708697

https://ratical.org/PerspectivesOnPandemic-II.html

https://thenhf.com/…/never-has-so-little-done-so-much-harm…/

https://dnyuz.com/…/for-autocrats-and-others-coronavirus-i…/

https://www.rutherford.org/…/suspending_the_constitution_po…

https://www.other-news.info/…/hungarys-leader-grabbed-powe…/

https://www.haaretz.com/…/.premium-americans-beware-trump-c…

http://infobrics.org/post/30675/

https://www.globalresearch.ca/after-the-lockdown-a-…/5706547

https://www.globalresearch.ca/covid-19-the-unspoken…/5709304

https://gnseconomics.com/…/the-worst-economic-collapse-ev…/…

TIBBİ KAYNAKLAR
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2095096/

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2763188

https://www.who.int/…/who-china-joint-mission-on-covid-19-f…

https://www.euromomo.eu/index.html

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar