Connect with us

Magazin

Cristiano Ronaldo, koronavirüs kurallarını ihlal etti: Soruşturma başlatıldı

Cristiano Ronaldo’nun eşi Georgina Rodriguez ile yaptığı kısa tatil kaçamağına yönelik İtalyan güvenlik güçleri, ülkedeki corona virüs tedbirlerinin ihlal edilmiş olabileceği gerekçesiyle inceleme başlattı.

Published

on

İtalyan Rainews24 kanalının haberine göre, Ronaldo’nun eşiyle 26 ve 27 Ocak tarihlerinde ülkenin kuzeyinde kış turizminin merkezlerinden Courmayeur’a gitmesi, İtalyan jandarmasının incelemesine takıldı. Ronaldo’nun eşinin doğum günü olması sebebiyle ünlü çiftin Courmayeur’a gittiği belirtilen söz konusu hadise, Georgina Rodriguez’in sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla ortaya çıktı.

Tepki çekti

Çiftin yaşadığı Piyemonte  ile tatile gittikleri Valle d’Aosta’nın Covid-19 açısından ülkede bölgesel bazda uygulanan risk kategorisinde “turuncu” renkte yer alması ve kurallar gereği bu bölgeler arasında seyahatin yasak olması sebebiyle yolculuk tepki çekti.

İnceleme başlatıldı

Sosyal medyada bu tatil eleştiri konusu olurken, Rodriguez’in bir süre sonra Courmayeur’dan yaptığı paylaşımları sildiği belirtildi. Valle d’Aosta’daki İtalyan jandarmasının ilgili biriminin, Ronaldo ve eşinin seyahatiyle ilgili inceleme başlattığı kaydedildi.

Para cezası alacak

La Stampa gazetesinde de ünlü çiftin seyahat yasağı ihlali gerekçesiyle para cezası alabileceği yazıldı.

Derleyen: Buket Gül

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar