Connect with us

Spor

David Beckham ve Eric Cantona’dan ‘Avrupa Süper Ligi’ne eleştiri

Eski yıldız futbolcular David Beckham ve Eric Cantona, İngiltere, İspanya ve İtalya’dan 12 kulübünün katılımıyla ‘Avrupa Süper Ligi’ adıyla kurulan yeni girişimi eleştirdi

Published

on

Profesyonel futbol kariyerinde, girişimde yer alan Manchester United, Real Madrid ve Milan formalarını giyen Beckham, ‘Avrupa Süper Ligi’ konusuna ilişkin sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından paylaşımda bulundu.

Yaptığı açıklamada Beckham, “Futbolu çok seven herhangi birisiyim. Futbol, hayatımın hatırladığım tüm kısımlarında yer tuttu ve onun hala hayranıyım. Bir oyuncu ve kulüp sahibi olarak, taraftar olmadan bu sporun hiçbir anlamı olmadığının farkındayım. Futbol herkes içindir. Bu nedenle adil olmalıyız ve buna imkan sağlayan turnuvalar düzenlemeliyiz. Futbolun değerlerini koruyamazsak sevdiğimiz bu oyun tehlikeye girer” ifadelerini kullandı.

Sosyal paylaşım sitesi hesaplarından konuya ilişkin video yayınlayan eski Manchester Unitedlı Fransız yıldız Cantona ise “Taraftarlar futboldaki en önemli şeydir ve saygıyı hak ediyorlar. Bu girişimde yer alan kulüpler, katılmadan önce taraftarlarının fikrini sordu mu? Sormadı ve bu gerçekten utanç verici bir durum” değerlendirmesinde bulundu.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar