Connect with us

Dünya

Dinamo Kiev teknik direktörü Lucescu’dan ateşkes çağrısı

Ukrayna Premier Lig takımlarından Dinamo Kiev’in teknik direktörü Mircea Lucescu, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesinin bir an önce durmasını ve insanların normal hayatına dönmesini istediğini söyledi.

Published

on

Uzun yıllar Shakhtar Donetsk’i çalıştıran, daha sonra da Kiev ekibinin başına geçen Rumen teknik adam, şu an Kiev’de bulunduğunu ve durumunun iyi olduğunu belirtti.

Lucescu, “Benim işim futbolla. Politik olaylara müdahil olmak gibi bir düşüncem yok. Politikacı, siyasetçi değilim. Ben spor adamıyım. Hakkımda çıkan abartılı sözler bana ait değil. Ancak bu saldırının anlamsız olduğunu düşünüyorum. Masum insanların, sivillerin, çocukların ölmesini istemiyorum. Sivil kayıpların olduğunu duyuyorum. Bir an önce saldırılar dursun ve ateşkes olsun. İnsanlar işine başına dönsün, çocuklar okuluna gitsin” diye konuştu.

Donetsk’te insanların bir zamanlar barış içinde yaşadığını ve şu anki durumun içler acısı olduğunu kaydeden Lucescu, şöyle devam etti:

“2014’teki olayların başında Donetsk’teydim. Avrupa’da bile olmayan tesislere sahiptik. Şu an ise her şey harap olmuş. Bunun kime ne faydası oldu şimdi, anlamıyorum. Bir ay tüm ligler tatil edildi. Şu an özellikle yabancı oyuncularım korkmuş durumda. Ben buradayım. Dinamo Kiev’in başındayım, bir yere gitmeyeceğim.”

Duvar

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar