Connect with us

Dünya

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Aşı sertifikasyonları konusunda İngiltere ile mesafe katedildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Boris Johnson, Cumhurbaşkanımıza bunun saçma bir uygulama olduğunu söyledi. Avrupa’da BioNtech aşısı olanlar için problem yok, Türkiye’de olanlar için henüz bir netlik yok… Hemen o konuda da düzeltmeler yapıldı, yapılıyor.” dedi.

Published

on

By

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız, New York’ta Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile görüşmesinde bu konuyu söyledi. Boris Johnson da bunun saçma bir uygulama olduğunu söyledi. Avrupa’da BioNtech aşısı olanlar için problem yok, Türkiye’de olanlar için henüz bir netlik yok… Hemen o konuda da düzeltmeler yapıldı, yapılıyor.” dedi.

Boris Johnson da saçma dedi!

Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“İngiltere, Türkiye’yi kırmızı ışıktan turuncu ışığa çıkardı ama aşı konusunda bir anlaşmazlık vardı. Bu konuda da devreye girdik. Sayın Cumhurbaşkanı’mız, New York’ta Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile görüşmesinde bu konuyu söyledi. Boris Johnson da bunun saçma bir uygulama olduğunu söyledi. Yani BioNtech aşısı, Almanya’da üretiliyor, iki Türk bilim adamı bu aşıyı geliştirdi. Avrupa’da BioNtech aşısı olanlar için problem yok, Türkiye’de olanlar için henüz bir netlik yok…. Hemen o konuda da düzeltmeler yapıldı, yapılıyor.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar