Connect with us

Kültür Sanat

Disney için İrlanda’nın Enniskerry köyü peri masalına dönüştürüldü

Disenchanted filminin çekimleri için kullanılacak İrlanda köyü peri masallarını andıran büyüleyici bir atmosfere çevrildi.

Published

on

Disney’in 2007’de vizyona giren Manhattan’da Sihir (Enchanted) filminin devamı niteliğindeki Disenchanted’ın yapım ekibi çekimler için kullanılacak İrlanda’nın Enniskerry köyünü büyülü bir evrene dönüştürdü.

Metro’nun haberine göre Amy Adams, Patrick Dempsey, James Marsden, Idina Menzel ve Maya Rudolph gibi isimlerin yer alacağı filmin çekimleri için yapılan hazırlıkları görenleri şaşırttı.

Enniskerry köyünün bağlı olduğu Wicklow Kontluğu’nda çalışma yürüten yapım ekibinin hazırlıkları oradan geçenlerin kameralarına yansıdı. Prodüksiyon ekibi halihazırda büyüleyici bir atmosfere sahip köyü Disney dokunuşlarıyla çekime hazır hale getirdi. Ekip bir yandan ekledikleri detaylarla bölgede yaşayanları heyecanlandırdı bir diğer yandan çekimler için gerekli teknik malzemeleri hazırlarken görüldü.

Manhattan’da Sihir’in devam filminin çekileceği orijinal filmin üstünden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra geçen yıl duyurulmuştu. Disenchanted’ın 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.

İlk filmin kadrosunda da yer alan Adams, Dempsey, Marsden ve Menzel sırasıyla karakterleri Giselle, Prens Edward, Robert ve Nancy’yi yeniden canlandıracak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar