Connect with us

Gündem

Diyarbakır’da bir kişi Corona virüs şüphesi ile karantinaya alındı

Diyarbakır’da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden bir kişi, Corona virüs (Covid-19) şüphesiyle karantina altına alındı…

Published

on

Diyarbakır’da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden bir kişi, Corona virüs (Covid-19) şüphesiyle karantina altına alındı. Hastanın durumu hakkında detaylı bilgi verilmedi. Diyarbakır Tabipler Odası Başkanı Mehmet Şerif Demir, karantina altına alınan kişinin yurt dışı hikayesi olduğunu söyledi.  Söz konusu kişide şu ana kadar hastalığa ilişkin bir semptom tespiti yapılmadığını ifade eden Demir, “Hastada herhangi bir semptoma rastlanmadı. Sadece yurt dışı hikayesi olması nedeniyle karantina altına alındı. Hasta 14 gün karantina altında tutularak takip edilecek” dedi.

HASTANEDE HAZIRLIK YAPILDI

Diyarbakır’da da Corona virüsü ile ilgili tedbirlerin alındığını ifade eden Demir,  “Hazırlıklar Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldı. Olası bir salgın vakıasına Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müdahale edilecek” dedi.   Demir, sağlık personellerinin tedbir amaçlı hastalara müdahale ederken maske takacağını söyledi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar