Connect with us

Gündem

Dominic Raab, “Karantina devam edecek, kaldırmayı düşünmüyoruz!”

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab,  yaptığı açıklamada, salgında hala zirvenin görülmediğini söyledi.

Published

on

Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Coronavirüs kaynaklı ölüm sayısının 11 bin 329’a çıktığı İngiltere’de hala zirvenin görülmediğini ifade etti. Salgınla mücadele kapsamında uygulanan kısmi karantinanın kaldırılmasının düşünülmediği bildirildi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab,  yaptığı açıklamada, salgında hala zirvenin görülmediğini söyledi. Mevcut karantina kısıtlamalarının etkilerinin ele alınması için Bilimsel Danışma Heyeti’nin toplanacağını belirten Raab, “Şu anda yürürlükte olan önlemlerde herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmüyoruz ve bu tür değişikliklerin güvenli olduğundan emin olana kadar da bunu yapmayacağız” dedi.

İKİNCİ DALGAYA YOL AÇAR

Kısıtlamaları çok erken hafifletmenin ikinci dalgaya yol açabileceği uyarısında bulunan Raab, hükümetin bir çıkış stratejisi bulunmadığı yönündeki iddialarının sorulması üzerine “sosyal mesafe önlemlerinin” önemine vurgu yapmakla yetindi.

İngiltere’de 23 Mart’ta 3 haftalığına alınan kararlara göre, vatandaşlar ancak temel ihtiyaçlar için alışverişe gitmek, tek başına veya hane halkıyla günde bir kez spor yapmak, ihtiyacı olanlara yardım etmek ve işe gitmek için sokağa çıkabiliyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar