Connect with us

Dünya

Dünya Sağlık Örgütü: Vietnam hibrit varyantı diye bir şey yok

Dünya Sağlık Örgütü, Vietnam’da görüldüğü söylenen yeni koronavirüs türünün açıklandığı gibi ‘hibrit bir varyant’ olmadığını duyurdu.

Published

on

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Vietnam’da ortaya çıktığı iddia edilen yeni hibrit varyantının mevcut Hindistan varyantının bir parçası olduğunu duyurdu. DSÖ, ‘Vietnam hibrit varyantı’ diye bir şey olmadığını açıkladı.

DSÖ’nün Vietnam temsilcisi Kidong Park, ”Şu anda, DSÖ tanımlamalarına göre, Vietnam’da yeni bir hibrit varyant yok’’ dedi. Park, Vietnam basınıyla yaptığı söyleşide, Vietnamlı yetkililerin ‘Hindistan ve İngiliz varyantlarının birleşiminden ortaya çıkan yeni bir varyant’ olarak nitelediği türün, esasında mevcut Hindistan varyantının bir parçası olduğunu söyledi.

Park ayrıca, ”Tespit edilen ek mutasyonlarla birlikte Delta varyantı daha fazla inceleme gerektiriyor. Durumu birkaç hafta boyunca izlememiz lazım. Şu an mevcut Delta varyantının dahilinde ek bir mutasyon yok” dedi.

Geçtiğimiz hafta koronavirüs varyantlarının artık ülke isimleriyle değil, Yunan alfabesinden harflerle ifade edileceğini açıklayan DSÖ, Hindistan varyantına artık Delta varyantı olarak anıyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar