Connect with us

Dünya

Dünyanın en fakir ülkesinde yardım paralarıyla milyarder hayatı yaşadığı ortaya çıktı!

Dünyanın en fakir ülkelerinden Ekvator Ginesi’nde devlet başkanının playboy oğlu, yapılan yardımları halka dağıtmak yerine milyarder hayatı yaşıyor.

Published

on

By

Afrika’da yer Ekvator Ginesi’ni 1979’dan bu yana yöneten Teodoro O. N. Mbasogo’nun (79) yardımcılığını (77) oğlu Teodoro Nguema Obiang Mangue (53) yapıyor. Ancak halkın günde 1466 Afrika frangıyla (23 TL) yaşadığı ülkede Mangue lüks zevkleri için milyarlar harcıyor.

İngiltere, devletin kasasını ve ülkeye yapılan yardımları lüks hayatı için kullanan Mangue’yi yaptırım listesine aldı. İngiltere, yolsuzlukla suçladığı Mangue’nin ülkedeki mal varlığına da el koydu.

Bir eldivene 2.3 milyon lira!

Karar, Mangue’nin popun kralı Michael Jackson’a ait eldivenleri 275 bin dolara (2.3 milyon TL) almasının ortaya çıkmasıyla verildi. Mangue’nin kaynağını açıklayamadığı diğer yatırımları arasında Paris’te 100 milyon dolarlık malikane, 38 milyon dolarlık özel jet ve yat, Ferrari, Bentley ve Aston Martin gibi markalardan oluşan spor otomobil filosu da var.

Hesaplamalara göre Mangue, 1998’den bu yana 500 milyon dolar (4.2 milyar TL) harcadı. Mangue’nin maaşla bu servete sahip olması imkansız.

 

 

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar