Connect with us

Gündem

Dünyanın en genç seri katili Amarjeet Sada: 8 yaşına kadar, 3 kişiyi öldürdü

8 yaşındaki Amarjeet Sada dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’da bir numaralı gündem maddesi oldu… Sada, üç kişiyi öldürdü iddiasıyla dünyanın en genç seri katili durumunda.

Published

on

Amarjeet Sada, 1998 yılında Hindistan’ın Bihar kenti, Begusaray’da doğdu. Son derece fakir bir ailenin çocuğu olan Amarjeet, ilk cinayetini 2006 yılında yani, 8 yaşındayken 6 yaşındaki kuzenini öldürerek gerçekleştirdi.

Amarjeet’in aradan geçen kısa sürede 8 aylık kız kardeşini de öldürdüğü tahmin ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Amarjeet’in amcası, durumdan haberdar olduklarını ancak aile üyeleri ve köyün sakinlerinin yetkililere bildirmediği ifade edildi.

Tüm bu cinayetlere ek olarak Amarjeet’in 2007 yılında komşusunun Kushboo adlı altı aylık kızını da öldürdüğü iddia edildi. Bebeğin annesi, bazı işleri yaparken onu uyuması için bıraktığını ve sonrasında da geri döndüğünde bebeğini bulamadığını söylüyor. Köy sakinleri Amarjeet’in geçmişte neler yaptığını bildiği için bu ölümden de onu suçlu buluyor.

AMARJEET CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Amarjeet, 6 aylık Kushboo’yu da nasıl öldürdüğünü polise itiraf etti. Cinayeti ayrıntılı şekilde anlatan Amarjeet, herhangi bir pişmanlık hissi de yaşamadı. Tutuklanmasının ardından polis, çocuğun üç ay önce kız kardeşini ve bir yıl önce de kuzenini öldürdüğünü itiraf ettiğini açıkladı.

Polis müfettişi Amit Lodha, çocuğun psikiyatrik bir vaka gibi gördüğünü ve profesyoneller tarafından değerlendirileceğini söyledi. Diğer bir polis müfettişi olan Shatrudhan Kumar ise tüm cinayetlerin aynı biçimde gerçekleştirildiğini belirtti.

“Çocukları tarlalara götürüp taşla vurup cinayeti gerçekleştiriyor” diyor polis. Ayrıca çocuğun sorgulanırken sadece güldüğünü ve bisküvi istediğini söyledi.

Profesyoneller tarafından incelenen Amarjeet’in davranış bozukluğu olduğu tespit edildi. Davranış bozukluğu çocukların öfkeli, saldırgan ve şiddetli olabileceği duygusal ve davranışsal problemlerin devam eden bir modeli olarak tanımlanıyor.

Vaka üzerine çalışan bir psikolog durumu şöyle açıkladı, “Böyle bir saldırganlık kalıtsal olabilir ve beyindeki büyük kimyasal karışıklıklardan oluşmuş olabilir.”

Çocuk, yakınlardaki Munger kasabasında bir cezaevine yerleştirildi. The Guardian’a göre Hindistan yasalarında bir çocuk ölüm cezasına çarptırılamaz veya hapse atılamaz. Ancak 18 yaşına gelene kadar çocuk evinde gözaltında tutulabilir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar