Connect with us

Gündem

Dünyanın en önemli turizm fuarı WTM’nin ardından: Sektör, önümüzdeki yıllara umutla bakıyor

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından Londra Dünya Turizm Fuarı ‘World Travel Market’ (WTM) yoğun bir gündemin ardından kapılarını kapattı. Türkiye reyonunun da olduğu fuarda Turizmciler ile bir araya geldik. 

Published

on

By

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından Londra Dünya Turizm Fuarı ‘World Travel Market’ (WTM) Excel Kongre Merkezi’nde 6 günlük yoğun bir gündemin ardından kapılarını kapattı. Türkiye reyonunun da olduğu fuarda Turizmciler ile bir araya geldik.

Tüm dünyayı ve hemen hemen her sektörü olumsuz etkileyen pandemi dönemi belki de en çok  turizmcileri vurdu. Yeniden toparlanma sürecine giern sektör temsilcileri önümüzdeki yıllardan son derece umutlu.

Uzun süre evlerinde kalan insanların önümüzdeki yıldan itibaren yeni normallere daha da alışacaklarını vurgulayan sektör temsilcileri ile Yayın yönetmenimiz Taner Bildik konuştu…

Rixos Hotels Genel Müdürü Erkan Yıldırım, pandemi döneminde aldıkları önlemlerin müşteriler tarafından çok olumlu karşılandığını bunun gelecek yılların rezervasyonlarına da olumlu yansıdığını belirtti. 

Peninsula Tours Genel Müdürü Fahrettin Çiçek, bu yılki fuarın ‘katılımı düşük ancak verimli’ olarak değerlendirilebileceğini söyledi.Çiçek önümüzdeki yıldan umutlu olduklarının da altını çizdi.

İkbal Thermal Otel Genel Müdürü Ali Gümüşhan ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Kırımlıoğlu Turizm sektörü için sadece Ege ve Akdeniz sahillerinin değil alternatif destinasyonların da önemli olduğunu belirtip yerli ve yabancı turistleri Afyonkarahisar’a beklediklerini söylediler. 

İngiltere’nin başkenti Londra’da hizmet veren Edwin Holidays Kurucu ortağı Uğur Bulut, sektörün canlanması için yapılacak çok iş olduğunu söyleyip, yetkililerin sektör temsilcilerinin taleplerine kayıtsız kalmamaları gerektiğinin altını çizdi.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar