Connect with us

Magazin

Ece Erken ölen eşinin duruşmasında bayıldı

Öldürülen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu için görülen davanın ilk duruşmasına katılan ve mahkemede bayılan sunucu Ece Erken’in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı.

Published

on

Sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun davası Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı.

Eşi için görülen davanın ilk duruşmasına katılan Erken, fenalık geçirerek salondan dışarı çıktı. Erken’in sağlık durumuna ilişkin avukatı Pırıl Erkanlı Üçgül açıklama yaptı.

“DURUŞMANIN DEVAMINI SONUNA KADAR GETİREMEDİ”

Üçgül, “Duruşmaya müvekkilim çok zor bir psikolojiyle gelmişti. Fakat sanıkların ifadeleri ve olay anlatımları sırasında müvekkilimin başı dönerek düştü. Başını sandalyeye vurdu, dayanamadı. Çünkü ifade sırasında da ara ara dayanamıyordu zaten, müdahale ediyordu, doğru olmadığını ifade ediyordu. En son dayanabileceği nokta bu oldu. Dolayısıyla bu duruşmanın devamını sonuna kadar getiremedi. Zaten bayıldığı için kollarından kaldırarak getirdik. Arka kapıdan çıkışını yaptık, hemen yanına gitmem gerekiyor. Hastaneye doğru geçtiler” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticisi, avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak gecesi İstanbul Bakırköy’de bir balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Olay sonrası yürütülen soruşturmada 16 Mayıs’ta Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. İddianamede, 19 sanığın 10’u hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile değişen oranlar hapis cezası talep edildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar