Connect with us

Teknoloji

Ekran görüntüsü alanlara kötü haber!

Facebook, gizliliği artıran adımlar atmaya devam ediyor. Messenger, SnapChat özelliğinden yola çıkarak hazırladığı bu yeni özellik yakında kullanıcılara ulaşacak. 

Published

on

Tüm tartışmaları da beraberinde getiren Facebook’un bu yeni özelliği konusunda oldukça kararlı olduğunu gözüküyor. Peki Facebook’un yeni özelliği tam olarak neyi ifade ediyor.

Popüler uygulama Facebook, yeni özelliklere doymuyor. Facebook, yeni adıyla Meta’ya ait şirket yakında Android kullanıcılarına yeni bir özellik daha getirecek. Peki kullanıcıların dikkat etmesini gerektiren bir konu var mı? İşte yeni özellik hakkında detaylar…

Facebook Messenger gizliliği artıran adımlar atmaya devam ediyor. Messenger, SnapChat özelliğinden yola çıkarak ekran görüntüleri için bildirim ekliyor.

Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg ayrıca yeni bir özelliği daha duyurdu: “Şifreli sohbetlere GIF’ler, çıkartmalar ve tepkiler de ekliyoruz.”

Ayrıca, Facebook, WhatsApp’ta olduğu gibi sohbetleri bilgisayar korsanlarının veya devlet gözetiminden uzak tutmaya yardımcı olduğu söylenen uçtan uca şifreli (E2EE) grup sohbeti ve çağrılarını da kullanıma sunuyor.

TechCrunch’ın haberine göre, birisi bir E2EE sohbetinde mesajın ekran görüntüsünü alırsa artık kullanıcılar bilgilendirilecek. Hatta gerekirse konuşmayı engellemek ve bildirmek için ek seçenekler de olacak.

Bu yeni özellikler hem web hem de mobil arayüzlerde kullanıma sunulacak; önümüzdeki birkaç hafta içinde de küresel olarak kullanılabilecek.

Cumhuriyet

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar