Connect with us

Dünya

El Kol Uyuşması Hangi Doktora Gidilir? Ellerde Uyuşma İçin Bölüme Gidilmelidir?

Ciddi sağlık sorunları yaratması ile beraber bazen ortalama problemler nedeniyle el ve kol bölgesinde uyuşma yaşanabilir. Ancak bunun tanı ve teşhisi önemli bir yere sahiptir. Böylece yaşanabilecek olası problemi bağlı olarak teşhis üzerinden tedavi yöntemleri ele alınır. El ve kol bölgesinde uyuşma yaşayan birçok kişi ise, hangi polikliniklere başvurması gerektiğini merak etmektedir. Bu doğrultuda farklı yöntemler üzerinden el ve kol uyuşması adına tedavi yöntemleri olduğunu ifade etmek mümkün.

Published

on

El Kol Uyuşması Hangi Doktora Gidilir?

El kol uyuşması yaşayan hastaların nöroloji uzmanına başvurması gerekir. Hastalığın sebebi ortaya çıktıktan sonra tedavi yöntemleri noktasında medikal çözüm yöntemleri ele alınır. Özellikle ellerde ve kollarda meydana gelen uyuşmalar, kalp dahil olmak üzere ciddi sağlık sorunu teşkil edebilir. Tabii bununla beraber günlük yaşamda meydana gelebilecek kast sistemindeki ağrılar üzerinden de söz konusu olabilir. Böyle durumlarda fizik tedavi yöntemi ön plana çıkar.

 Ellerde Uyuşma İçin Hangi Bölüme Gidilmelidir?

Değişik sebeplerden dolayı ellerde uyuşma yaygın görülen durumlardan biridir. Böyle durumlarda başvuru yapılacak olan poliklinik nöroloji olarak öne çıkar. Uzman nörolog doğrultusunda gerçekleşen tetkik ve teşhisler, gerekli tedavi yöntemini ortaya çıkarır. Bu doğrultuda yaşanabilen olası sağlık sorununa bağlı olarak, değişik tedavi yöntemleri Uzman doktor kontrolünde ele alınır. Özellikle belirtiler karşısında mutlaka erken tanı yapılması gereken hastalıklardan biridir.

 El Kol Uyuşması İçin Tedavi Yöntemleri

Gerekli olan tanı üzerinden sonuç ortaya çıkarıldığı vakit, el kol uyuşması konusunda farklı tedavi yöntemleri öne çıkar.

– Medikal tedavi

– Fiziki tedavi

– Cerrahi uygulama

Genel çerçevede aşamalı ve sıralı bir şekilde yukarıdaki tedavi yöntemleri ele alınır. Bu durum elbette el ve kol uyuşmasının neden kaynaklandığına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

CNNTürk

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar