Connect with us

Ekonomi

Elon Musk paylaşımıyla yine piyasaları hareketlendidi: Bitcoin yükselişte

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin madencilerinin kullandığı enerjinin sadece yarısının yenilebilir kaynaklardan almaları durumunda araç satışlarında yeniden Bitcoin kabul etmeye başlayacağını açıkladıktan sonra Bitcoin 39 bin doların üzerine yükseldi.

Published

on

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin madencilerinin kullandıkları enerjinin yalnızca yarısını yenilenebilir kaynaklardan almaları durumunda, araç satışlarında yeniden Bitcoin kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi 39 bin doların üzerine yükseldi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Musk, kripto para madenciliğinde kullanılan enerjinin yaklaşık yüzde 50’sinin temiz enerji kaynaklı olmasının, satışlarda Bitcoin kabul edilmesi için yeterli olacağını belirtmesi ancak bu oranın nasıl ölçüleceğine ilişkin bir bilgi vermemesine karşın yüzde 12’nin üzerine tırmanan Bitcoin, tüm piyasaları peşinden sürükledi.

Açıklama öncesi neredeyse tamamı kırmızıda olan piyasalarda, son 24 saat içinde en büyük 100 birimden 93’ü artıya geçti.

Bitcoin’in, Musk’ın paylaşımının hemen ardından tırmanışa geçtiğini vurgulayan analistler, ‘neredeyse tamamı kırmızıda olan kripto para piyasaları tablolarının birden bire yeşil denize dönüştüğüne’ dikkat çektiler.

Yaşanan gelişmelerin etkisiyle son 24 saat içinde Bitcoin, yüzde 12.12 artışla 39,176.84 dolara yükseldi.

Ethereum ise 2.312.64 ve 2.547.37 dolar arasında dalgalandığı son 24 saatte yüzde 6.34 artışla 2,485.13 dolara yükseldi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar