Connect with us

Dünya

Elon Musk sonunda Twitter’ı satın aldığını duyurdu

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile popüler sosyal medya platformunu satın alacağını açıkladı.

Published

on

By

Elon Musk’ın arap saçına dönen Twitter’ı satın alma girişimi sonunda tamamlanıyor. Uzun süredir tartışma yaratan ve Elon Musk’ın çeşitli nedenlerle geri adım attığı satın alma girişimi en sonunda netliğe kavuştu. Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile popüler sosyal medya platformunu satın alacağını açıkladı.

Elon Musk Twitter’ı satın aldığını açıkladı

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu. Elon Musk’ın geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almak için bir teklif yapmıştı. Başarılı iş insanı daha sonra ise Twitter’daki bot hesaplar nedeniyle teklifini geri çekmiş ve birçok tepki çekmişti. Sonunda ise iki taraf anlaşmış gibi görünüyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın alması ile birlikte sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda Twitter’ı neden satın aldığına dair de önemli açıklamalar bulunuyor. Ünlü iş insanı yaptığı uzun açıklama ile birlikte Twitter’ı satın alma sürecini ve nedenlerini paylaştı.

 

İşte Elon Musk’ın açıklamaları:

“Twitter’ı satın alma konusundaki motivasyonumu paylaşmak için bireysel olarak ulaşmak istedim. Twitter’ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm konusunda çok fazla spekülasyon yapıldı. Çoğu yanlış çıktı.

Twitter’ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli bir faktör olmasıdır. Şu anda sosyal medyanın daha fazla nefret üreten ve toplumumuzu bölen aşırı sağ ve aşırı sol yankı odalarına ayrılması büyük bir tehlikedir.

Bitmek bilmeyen tıklama arayışında olan geleneksel medya, parayı getirenin bunun olduğuna inandıkları için, bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi. Ancak bunu yaparken diyalog fırsatları kaybedildi.

Bu yüzden Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım. Ve bunu alçakgönüllülükle yapıyorum ve tüm çabalarımıza rağmen başarısızlığın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ediyorum.

Bununla birlikte, Twitter açıkçası, her şeyin sonuçsuz bir şekilde söylenebileceği, herkes için özgür bir cehennem ortamı olamaz! Yasalara bağlı kalmak ile birlikte platformumuz herkese karşı sıcak ve misafirperver olmalı, tercihlerinize göre istediğiniz deneyimi seçebileceğiniz, örneğin film izlemek veya çeşitli video oyunları oynamak gibi.

Ayrıca reklamın doğru yapıldığında sizi memnun edebileceğine, eğlendirebileceğine ve bilgilendirebileceğine çok inanıyorum; size varlığından hiç haberdar olmadığınız, ancak sizin için doğru olan bir hizmet, ürün veya tıbbi tedavi reklamlarda karşınıza çıkabilir. Bunu gerçekleştirmek için Twitter kullanıcılarına ihtiyaçlarıyla mümkün olduğunca alakalı reklamlar göstermek oldukça önemli.. Alaka düzeyi düşük reklamlar spam’dır, ancak alaka düzeyi yüksek reklamlar aslında içeriktir!

Temel olarak Twitter, markanızı güçlendiren ve işletmenizi büyüten, dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflemektedir. Bizimle ortak olan herkese teşekkür ederim. Birlikte olağanüstü bir şey inşa edelim.”

Elon Musk yaptığı bu açıklama ile birlikte resmi olarak Twitter’ı satın aldığını duyurmuş oldu. Ünlü iş insanı aynı zamanda Twitter profiline ‘Twitter Chief’ ifadesini de ekledi. Henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da Elon Musk’ın daha önce yaptığı 44 milyar dolarlık teklif üzerinden Twitter’ın el değiştirmesi bekleniyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar